Archiwum: wrzesień, 2008

30
września

Fantasmagieria - Podcast 36 - “Zamknięci w otwartym świecie”

Wiedźmin Updater. Mniejsze zło.

W tym tygodniu porozmawiamy jak w życiu gracza wiele zależy od highendowej karty graficznej. Na potwierdzenie tezy ‘testujemy’ Geforce 9800 GTX+.

Jak już się rozkręcimy będzie o Mercenaries 2, Far Cry 2, S.T.A.L.K.E.R. Czyste niebo, czyli festiwal gier z otwartym światem. Powiemy co nam się w nich podoba, a co spieprzono. Nie zapomnimy o świeżo wydanej edycji rozszerzonej Wiedźmina, która dla paru oznaczała epicką potyczkę z update instalatorem. Zastanowimy się co istotnego pojawiło się w grze, co poprawiono i czy w ogóle powinno nazywać się to wydanie edycją rozszerzoną, zamiast np. poprawioną. Zapraszamy do słuchania i komentowania! Polećcie nas waszym znajomym!

Ściągnij trzydziesty szósty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 36 [77:38m]: Play Now | Play in Popup
23
września

Fantasmagieria - Podcast 35 - “Ciemnych strona Moczy”

Jak co tydzień o tej samej porze spamujemy wasze iPody, zawieszamy winampy, woskujemy uszy i irytujemy wasze kobiety, gawędząc o grach.

Mamy plecy u Dartha Lucasa.

W tym tygodniu królują Gwiezdne wojny w postaci nowego slashera, Star Wars The Force Unleashed, huczącego przyjemnie w naszych Xboksach, a także szeleszczącego w przenośnej konsolce Sony. Nasza opinia nie do końca zgadza się ze średnią światową, a zapoznać się z nią można tylko wysłuchując podcastu.

Zanim jednak podyskutujemy o tym, co się wykluło pod czujnym okiem Pana Jerzego Łukasza, porozmawiamy o darmowym dodatku do Burnout Paradise uzupełniającym rozgrywkę o dodanie motocykli, demie Fracture (nota bene też od Lucas Arts), gdzieś tam napomkniemy o Damnation i Lost Planet Colonies.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij trzydziesty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 35 [71:27m]: Play Now | Play in Popup
20
września

Fantasmagieria - Podcast 34 - “Wydanie specjalne o Warhammer Online”

W zwaśnionym świecie nieustającej wojny trzech sponiewieranych przez niejedną bitwę wojowników postanowiło chwilowo odstawić młot wojenny i zasiąść do wspólnej gawędy o tym co niesie ze sobą gra Warhammer Online: Age of Reckoning. Tym razem wszyscy dopisali, jest i bezkompromisowy Ork - Tzymische, który szlify zdobywał za czasów królowania Ultimy Online, nie zawiódł wyszukany Elf z wysokich - Jules, mogący się pochwalić się znajomością większości popularnych MMORPG i jak zawsze obecny skromny wojownik Imperium, Dahman, pamiętający czasy świetności Guild Wars, tutaj dzielnie arbitrażuje, starając się trzymać w ryzach dyskutantów.

Ściągnij trzydziesty czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 34 [59:36m]: Play Now | Play in Popup
16
września

Fantasmagieria - Podcast 33 - “Jeszcze nie ten sezon”

W tym sezonie FIFA na PC się nie obroni.

Przed słuchaczami kolejny odcinek w odchudzonym składzie wieńczący sezon ogórkowy. Kiedy reprezentacja nie domaga, trzeba brać sprawy w własne ręce. Już niedługo będzie można zacząć trenować grając w najnowszą odsłonę najpopularniejszej gry futbolowej, w sieci właśnie pojawiło się demo gry FIFA ‘09, nad którym trochę się ‘poznęcamy’ na podcaście.Zaczniemy też dyskusję o Warhammer Online: Age of Reckoning, grze, którą wielu już ochrzciło WoW killerem, a która swoją premierę ma 18. września.. ta dam.. Waaaaaagh!

Poza tym, wartym odnotowania faktem jest premiera nowego podcastu o grach. Koledzy z AdventureGamer.pl postanowili zmierzyć się z tematem i nagrali pierwszy odcinek, na wokandzie oczywiście gry przygodowe. Wpadnijcie do chłopaków i podzielcie się swoimi uwagami, na pewno ucieszą się z konstruktywnej krytyki! Zapraszamy do słuchania 33. podcastu i komentowania!

Ściągnij podcast trzydziesty trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 33 [40:37m]: Play Now | Play in Popup
9
września

Fantasmagieria - Podcast 32 - “Pure Human”

Najlepszy polski podcast o grach, odcinek 32. W tym tygodniu skromnie, pod wieloma względami ‘kulturalnie’. Rozmawiamy o Spore, Mercenaries 2, Too Human, Pure (Demo). Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij trzydziesty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 32. [55:31m]: Play Now | Play in Popup
7
września

Krótki film o manipulacji

Nieśmiertelny redaktor K. powraca! Przez niektórych uważany za największy autorytet w polskiej branży gier, przez innych określany mianem szaleńca. Geniusz czy szarlatan? Przekonajcie się sami, oglądając pierwszy odcinek jego autorskiego programu.

2
września

Fantasmagieria - Podcast 31 - “Pixel Shader 2.0 minimum”

10prawGraczaMagnum Duo atakuje. Podcast tłuściutki, prawie dwugodzinny. Tym razem dużo o Rock Band i niedawno spisanej Karcie Praw Gracza [53:20]. Komentujemy komu potrzebne jest te “growe dziesięć przykazań”, czy tak oczywista lista musi być spisana? Na koniec starcie tytanów w dyskusji o nowym “dziele” Uwe Bolla “Postal”. Oczywiście podcast, aż kipi od dygresji, jak moglibyśmy zawieść wiernych słuchaczy. Zapraszamy do wysłuchania i komentowania!

Interluda muzyczna: Space Invaders - Pornophonique [50:00].

Ściągnij trzydziesty pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 31 [113:20m]: Play Now | Play in Popup