Archiwum: maj, 2013

22
maja

Fantasmagieria - Podcast 252 - “Xbox One To Rule Them All”

Fantasmagieria 252Gorący komentarz, prosto z Redmond. Zebraliśmy się w wirtualnym studiu, aby podzielić się wrażeniami po prezentacji nowej konsoli Xbox. Świat czekał z zapartym tchem i nie jest to dokładnie to na co liczyliśmy. Konferencja przygotowana została przede wszystkim pod amerykański mainstream i ludzi sfrustrowanych ciągłym gubieniem pilota do telewizora. Dowiedzieliśmy się jak będzie się nazywać - One, jak będzie wyglądać - futurystyczny VCR i co będzie miała w środku - dobry pecet. Gier praktycznie nie było, więc coś zostawiono na E3. Wtedy powinniśmy poznać większość z tych 15 tytułów na wyłączność (poza Quantum Leap.. ehem.. Break). Zadziwiające, że Kinect nie został zaprezentowany w kontekście żadnej gry. Milo, where are you? We miss you sooo much!

Ciekawostka. Microsoft nazwał konsolę One nie dlatego, że to “All-In-One Home Entertainment System, ale bo wymawia się to identycznie jak WON (z ang. wygrać). Mają tupet.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście pięćdziesiąty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 252 [99:06m]: Play Now | Play in Popup
19
maja

Fantasmagieria - Podcast 251 - “Dentysta, rzeźnik i tak dalej…”

Fantasmagieria 251Jak ostatnio wspomniałem, niedawne spotkanie w wirtualnym studiu z Piotrkiem nie skończyło się na króciutkich pogaduszkach, a że w przyrodzie nic nie ginie, materiał niewykorzystany w odcinku jubileuszowym złożył się na cały nowy.

Rozmawiamy o tym co może przynieść kolejna generacja, zastanawiając się m.in. nad losami brutalnych gier, które nie będą mogły się już zasłaniać konwencją, oraz prawdziwym renesansie i wejściu na salony gier niezależnych.

Na koniec relacja (hands-on) z Digital Dragons 2013, europejskiego festiwalu poświęconego grom komputerowym. Samą imprezę już skomentowaliśmy w 249,  ale tym razem skoncentrujemy się na stronie organizacyjnej i zakulisowych ciekawostkach.

Zapraszam do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście pięćdziesiąty pierwszy odcinek podcastu
Wersja 128 kpbs stereo

 
 Fantasmagieria - Podcast 251 [62:57m]: Play Now | Play in Popup
10
maja

Fantasmagieria - Podcast 250 - “Wydanie specjalne: Składanka jubileuszowa”

Drodzy moi, z nieukrywaną przyjemnością prezentuję kolejny odcinek Fantasmagierii. Satysfakcję mam tym większą, że jest to odcinek specjalny - dwieście pięćdziesiąty. Dokładnie 5 lat, 3 miesiące i 11 dni temu, tj. 30 stycznia 2008 roku, w odmęty internetowego eteru trafiła pierwsza trzeszcząca empetrójka, która zapoczątkowała na rodzimej scenie trwający do dziś fenomen.

Fantasmagieria 250

Długo zastanawiałem się nad koncepcją tego co chciałbym na tę okazję przygotować. Kolaż z najlepszych fragmentów już był, słuchacze w wirtualnym studiu też, mały zlot zaliczony, a jakże, odcinek z wideo proszę bardzo, a znowu na własny konwent musimy jeszcze trochę zapracować. Jedno było pewne, skoro fetujemy historyczny moment dla historii polskiego podcastingu o grach, nie może zabraknąć osób, które się do niego przyczyniły.

Niestety nie udało nam się znaleźć jednej takiej chwili, co każdemu by pasowała. W porannych godzinach udało mi się złapać Juliusza, który zamiast grillować zgodził się pogawędzić jak za starych dobrych czasów. Benka udało się wyrwać z pracy i zamknąć w salce konferencyjnej, osiągając tym samym legendarny już poziom jakości dźwięku. Znowu z Piotrkiem nie widzieliśmy się tak długo, że kiedy udało nam się wreszcie zasiąść do mikrofonów, z planowanego na dwadzieścia minut nagrania zrobiły się prawie dwie godziny (z których powstanie kolejny, osobny odcinek Fantasmagierii). Na koniec, przed koncertem życzeń, spotkałem się jeszcze z najmłodszymi stażem kompanami, Michałem i Piotrkiem, i w ten sposób koło się domknęło.

Dziękuje wszystkim, że są z nami, szczególnie tym, co od samego początku. Pamiętajcie, żeby po wysłuchaniu polecić znajomym!

Odcinek dedykuje mojej kochanej żonce. Bez jej wyrozumiałości i wsparcia musiałbym odwiesić mikrofon na kołek już dawno temu.

Ściągnij dwieście pięćdziesiąty odcinek podcastu
Wersja HQ (192 kbps stereo)

 
 Fantasmagieria - Podcast 250 [96:12m]: Play Now | Play in Popup