Archiwum: marzec, 2010

30
marca

Fantasmagieria - Podcast 115 - “Z wizytą w republice bananowej”

Fanasmagieria 115W najnowszym odcinku pozwolimy sobie skomentować najnowsze rewelacje z naszego poletka dotyczące polskiej super-produkcji, która zje na śniadanie Dragon Age, czyli gry Wiedźmin 2 (znaczy, życzymy sobie). Choć w szczerość redaktorów pewnych serwisów nie wątpimy, to pozwalamy sobie na komentarz najnowszej inwestycji Agory, wydawcy m.in. Gazety Wyborczej i innych knedliko-serwisów.

Z gier nie będzie tego dużo, bo głównie omówimy dwa tytuły (Battlefield Bad Company 2 i Professor Layton and Pandora’s Box), za to od [54:42] wspomnimy o np. książce “W Azji”  Tiziano Terzani, czy filmach (Case 39, From Paris with Love, itd.) i serialach (m.in. Pacyfik).

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto piętnasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 115 [71:18m]: Play Now | Play in Popup
23
marca

Fantasmagieria - Podcast 114 - “Non-fiction”

Fantasmagieria 114W dobie uwłaczających powagą podcastów o grach nasz jest jeszcze poważniejszy. Poruszamy ważkie tematy, bo nie boimy się wychodzić poza sztywne ramy, które sami sobie narzucamy. Entuzjastyczni anarchiści pełną gębą nadajemy dla graczy na wirtualnych falach eteru nie zawsze o grach, niemniej, będziemy dyskutować między innymi o Overlord 2, Terminator: Salvation, Venetica, itp. No same perełki przyznacie.

Cóż jednak marny opis, nad przyjemnością słuchania, zapraszamy zatem do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto czternasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 114 [77:12m]: Play Now | Play in Popup
16
marca

Fantasmagieria - Podcast 113 - “Linia najniższego oporu”

Fanasmagieria 113Standardowo podcast rozpoczniemy rozmową nie na temat, ale gracz, jako indywiduum światłe, powinien się wszelakimi formami kultury interesować.

W dalszej części postaramy się w luźny sposób omówić parę wybranych przez nas wydarzeń z poprzedniego tygodnia, m.in. prezentację kontrolera Move, rewolucyjną kompresję danych dodatku do BioShock 2,  wkroczenie usługi Steam w świat komputerów Apple, ogłoszenie daty premiery OnLive, parę słów o Game Developers Conference, San Francisco 2010, itd.

Nie zabraknie “W co ostatnio grałeś?”, ale za dużo by pisać. Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto trzynasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 113 [74:46m]: Play Now | Play in Popup
9
marca

Fantasmagieria - Podcast 112 - “Mikra odpowiedź filipińska”

Fanasmagieria 112Witajcie w kolejnej odsłonie zaj-castu. W tym odcinku odniesiemy się do kilku wydarzeń, które poruszyły graczy, czyli globalnej “awarii” PS3, wyrzuceniu założycieli Infinity Ward na bruk, totalnego olania ruchu obywatelskiego WeWantLive przez agencję PRową d/s Microsoft PL, itd. Z gier porozmawiamy o Endless Ocean 2, The Path i Aliens versus Predator.

Odcinek nie jest wolny od problemów natury technicznej; komunikację Tzymische’owi utrudniał humorzasty mikrofon i skutki kuracji po chorobie filipińskiej. Za tydzień powinno być w normie.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto dwunasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 112 [83:28m]: Play Now | Play in Popup
1
marca

Fantasmagieria - Podcast 111 - “Kłopoty z błędnikiem”

Fantasmagieria 111Wracamy do korzeni; w tym odcinku rozmawiamy tylko o grach, w które ostatnio graliśmy. Wyjątkowo będzie coś na praktycznie każdą platformę.

Musimy przyznać, że wyjątkowo upiekło się Sony, że wymyślili sobie awarię na miarę buntu maszyn z Terminatora na dzień po nagraniu odcinka. Świadomość, że PlayStation3 miała takiego robaka, pluskwę, która uaktywniała się niezależnie czy jesteśmy lub nie podłączeni z PSN, sprawiła, że bardzo krytycznie patrzę na moją przyjaźń z tą platformą.

Na koniec zostawimy sobie dyskusję o Heavy Rain. Choć nie zdradzamy kim jest Origami Killer, swobodnie rozmawiamy o epizodach w grze. O niej nie da się dyskutować nie odnosząc się do poszczególnych scen, czy wątków fabularnych, dlatego przestrzegamy osoby, które jeszcze gry nie skończyły.

Ściągnij sto jedenasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 111 [81:00m]: Play Now | Play in Popup