Archiwum: maj, 2012

27
maja

Fantasmagieria - Podcast 210 - “Diabelski”

Fantasmagieria 210W odcinku rozmawiamy praktycznie tylko o dwóch produkcjach. Johnie Carterze, którego świetna i kosztowna ekranizacja przygód niestety nie przyciągnęła wystarczającej liczby widzów do kin, tę klapę może uda się zniwelować liczbą sprzedanych kopii blu-ray i dvd, oraz Diablo 3, prawdziwym fenomenie na rynku gier pecetowych.

Edycja startowa nie oddawała w pełni tego co spotka śmiałków chcących stawić czoła Diablakowi. Nasze pierwsze wrażenia mogliście poznać w poprzednim odcinku, tym razem jednak zreflektujemy się i opowiadamy o pełnej edycji. Wiele naszych obaw zweryfikowaliśmy i przyznajemy, zabawa nam się podoba. Pomijając wszelkie zmiany, uproszczenia, miód ten sam co przed laty, ba nie spodziewaliśmy sie, że tak nas wciągnie i będziemy usprawiedliwiać szatańskie pomysły Activision Blizzard.

Na koniec guest passik. Pierwszą część odczytałem w odcinku, a ostatne sześć znaków pojawi pojawiło się we wpisie na facebooku i już zostało wykorzystane.

Ściągnij dwieście dziesiąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 210 [54:54m]: Play Now | Play in Popup
21
maja

Koszulki Fantasmagierii - wietrzenie magazynu

Jakiś czas temu pomyślałem, że nie byłoby nic bardziej czadowego niż zrobienie koszulki Fantasmagierii. Edycja limitowana, bez dodruków, coś co wierni słuchacze mogą nosić z dumą. Akcja była jednorazowa, nie ma na naszej stronie “sklepu”, nie wszystkie koszulki się sprzedały, kilka sztuk zostało, i po latach przestawiając pudła zebrałem i zinwentaryzowałem stan “magazynu”.

Koszulka Fantasmagierii

Tak więc dostępne rozmiary to: 1 XXL, 7 XL, 1 L, 3 M, 1S. Cena 35 złotych plus 7 złoty przesyłka polecony priorytetem. Kto pierwszy ten lepszy, jak widać pewnych rozmiarów jest po sztuce. Ostatnia szansa, białe kurki (choć koszulki czarne)! Chętnych proszę o email na adres dahman (tutaj wstawić m@łpę) fantasmagieria.net.

A tak prezentujemy się w tym jedynym w swoim rodzaju kawału materiału.

Fantasmagierianie

20
maja

Fantasmagieria - Podcast 209 - “Edycja startowa”

Fantasmagieria 209Takiego szaleństwa jak na premierze Diablo 3 nie pamiętają najstarsi posiadacze Atari 2600. Tysiące fanów zbitych, zagonionych jak owieczki na rzeź, czekało, bawiło się, ba celebrowało nadejście po dwunastu latach kontynuacji przygód dzielnych śmiałków chcących unicestwić pana piekieł. Niestety nie mogłem być na tej fecie, która mimo trudności i kiepskiej organizacji ostatniego etapu, tj. wpuszczaniu do sklepu, wyglądała niemal jak koncert rockowy. Na szczęście w Internecie można znaleźć mnóstwo relacji, także wideo, więc czuję się prawie jakbym tam był.  Atmosferę sielanki psuła tylko niefrasobliwości Blizzarda, który postanowił przyoszczędzić na serwerach do autoryzacji.

Diablo 3 w tym momencie jest grą mogącą poszczycić się najbardziej kuriozalnym systemem drm blokującym zabawę pojedynczemu graczowi. W premierową noc nikt nie mógł zagrać i do historii przejdzie Error 37 jak swego rodzaju wyciągnięty środkowy palec w kierunku milionów osób, który zamówili grę przed premierą.

W odcinku oczywiście rozmawiamy o Diablo 3, ale już na wstępie uprzedzam, graliśmy tylko w edycję startową, nie da się w ten sposób wyrazić pełnej opinii, więc są to nasze pierwsze, ogólne wrażenia. Zmiany w stosunku do Diablo 2 są zauważalne, zrezygnowano z pewnych rozwiązań, inne uproszczono, niemniej zostawiono to co najważniejsze i prawdopodobnie tylko najbardziej zagorzali zwolennicy poprzednich części będą narzekać. My nie zapominamy, gdzie ludzie naprawdę odpowiedzialni za Diablo 1 i 2 teraz pracują i w tym kontekście wspomnimy o Torchlight.

W kąciku kulturalnym o męskim kinie, czyli przede wszystkim indonezyjski film sensacyjny Raid, oraz Dorwać Gringo, najnowsza produkcja Mela Gibsona, w której poznajemy uroki i folklor meksykańskiego więzienia.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście dziewiąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 209 [88:59m]: Play Now | Play in Popup
19
maja

Torchlight II (frag. bety, walka z King Pogg, bez komentarza)

Fragment bety, klasa postaci Inżynier. Walka z bossesm King Pogg (13:08).

Podczas gry miałem problem z dźwiękiem, większość efektów była wyciszona, więc podkład muzyczny bez trzasków i odgłosów pola walki to nie zabieg artystyczny.

Zapraszamy na kanał youtube Fantasmagieria TV.

12
maja

Fantasmagieria - Podcast 208 - “Jesteśmy bajkopisarzami”

FantasmagieriaMiesięczny urlop robi swoje. Tak nam brakowało nagrywania, że jak już siedliśmy to nie mogliśmy skończyć. To co prezentujemy, to o ile się nie mylę, najdłuższy odcinek Fantasmagierii od zarania dziejów (których punktem zwrotnym, oczywiście, było powstanie naj-podcastu).

Tłuściutki odcinek niemal w równej części składa się z “W co ostatnio grałeś?” i kącika kulturalnego. W między czasie poruszymy trapiące wszystkich bez wyjątku dramaty z naszego podwórka.

Długo można by wymieniać tytuły, o których rozmawiamy, na pewno najwięcej czasu poświęciliśmy Legend of Grimrock, oraz pierwszym wrażeniom po spotkaniu z wersją rozszerzoną Wiedźmina 2. Jak spojrzycie w tagi, doszukacie się jeszcze garstki tytułów.

Kącik kulturalny zdominowały filmy. Będzie o prawie już wakacyjnych blockbusterach jak Battleship: Bitwa o Ziemię, czy kosmicznych nazistach w Iron Sky, ale też opowiemy o kinie poruszającym trudniejsze tematy, tj. Chciwość, Idy marcowe czy Spadkobiercy.

Z książek zaproponujemy literaturę podróżniczą Colina Thubrona (”Cień jedwabnego szlaku”), fantastyczną jak kolejna antologia opowiadań Andrzeja Pilipiuka pt. “Aparatus” i na koniec kryminał dobry na plażę, “Wyliczanka” Johna Verdona.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście ósmy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 208 [151:15m]: Play Now | Play in Popup