Archiwum: marzec, 2008

26
marca

Fantasmagieria - Podcast 9 - “eSport wczoraj, dziś i jutro”

Temat dziewiątego odcinka Fantasmagierii zainspirowany został wiadomością, która wstrząsnęła growym półświatkiem.

Prekursor propagowania profesjonalnego gamingu, Cyberathlete Professional League odwołała wszystkie zaplanowane turnieje na rok 2008 i zamyka po 10 latach swoją działalność.

Dzielny kwartet w atmosferze poświątecznej postanowił omówić sytuację oraz poznęcać się nad semantyka słowa ‘e-sport’. Będzie o tym co nas boli, co nam się podoba i równych szansach (girls vs boys) w tym ‘elektronicznym sporcie’. Zastanowimy się czemu np. w Korei Południowej profesjonalni gracze mają status gwiazd, a w Polsce kojarzą się z przygarbionymi okularnikami. Oraz Pół żartem, pół serio, czy szansą pojawienia się gier wideo na igrzyskach jest Wii Sports? Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dziewiąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 9 [83:11m]: Play Now | Play in Popup
19
marca

Fantasmagieria - Podcast 8 - “Nowe marki w cieniu kontynuacji”

Tym razem w pełnym składzie (Dahman, Tzymische, Jules i Judym) zastanawiamy się czy wydawcy w pogoni za łatwym zyskiem nie zrezygnują z inwestowania w świeże pomysły, a nowe marki nie będą tworzone tylko z myślą o przekształceniu ich w tasiemce.

Dużą część dyskusji poświęcamy obawom czy Betheseda, twórcy m.in. Obliviona, nadaje się do utrzymania ducha, dla niejednego, gry wszech czasów czyli nieśmiertelnego Fallouta. Omówimy też pokrótce jakie sequele i nowe tytuły warte zainteresowania przyniesie rok 2008, porozwozimy się też trochę nad dorobkiem Petera Molyneux. Zapraszamy do wysłuchania podcastu i czekamy na komentarze!

Ściągnij ósmy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 8 [92:43m]: Play Now | Play in Popup
11
marca

Fantasmagieria - Podcast 7 - “Przekleństwo box office’u…”

Kolejny tydzień i kolejny odcinek Fantasmagierii. Tym razem zastanawiamy się nad problemem generalnie wątpliwej jakości gier bazujących na hitach box office’u. Doszukujemy się źródła tego poglądu, szukamy recepty na zmianę, ale także wspominamy najciekawsze, wybijające się tytuły.

Rozmowę opieramy na przedstawionych przez serwis Joystick pięciu powodach, dlaczego gry oparte na filmach są słabe, zastanawiając się czy takowe są zasadne:

1. To po prostu produkt, nic innego jak dodatek do filmu.
2. Data wydania nie może przekroczyć daty premiery filmu, co często powoduje, że gry te są niedopracowane.
3. Marka należy do kogoś innego, zatem deweloperzy muszą często słuchać się ludzi, którzy o produkcji gier mają małe pojęcie.
4. Cierpią na syndrom braku oryginalności, kiedy deweloperzy kopiują mechanikę z innych popularnych gier.
5. Klonują film, czyli znających film graczy fabuła nie zaskoczy.

Niestety Tzymishe po raz kolejny nie mógł dołączyć do dyskusji, chęć utrzymania więzów rodzinnych wzięła górę nad rozsądkiem. Do ekipy jednak dołączył nowy gracz na rynku, kto, dowiecie się z podcastu. Zapraszamy do słuchania!

Ściągnij siódmy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 7 [68:41m]: Play Now | Play in Popup
5
marca

Fantasmagieria - Podcast 6

Kolejny odcinek przynosi rozważania na temat powolnego zanikania pewnych gatunków gier.Gatunki wymarle Zastanawiamy się, czy pewne gatunki umarły czy po prostu ewoluowały. Niestety borykając się z problemami technicznymi Tzymische nie mógł uczestniczyć w dyskusji, i tak dzielne duo Jules i Dahman radzi sobie samo. Podcast krótszy niż zwykle, za to śpieszę z informacją, iż dorobiliśmy się własnego miejsca w iTunes Store. Jeśli posiadacie iPoda i chcecie subskrybować Fantasmagierię kliknijcie tutaj.

Ściągnij szósty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 6 [31:41m]: Play Now | Play in Popup