Archiwum: sierpień, 2013

27
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 262 - “Halo Elizejskie”

Fantasmagieria 262Normalnie o tej porze roku wpis do odcinka dotyczyłby targów gamescom w Kolonii, a na obrazku obok znalazłaby się zjawiskowej urody niewiasta. Niestety po tym jak większość rewelacji związanej z nową generacją konsol zdążyła już wyrwać nas z kapci podczas tegorocznych E3, dla Europy wiele nie zostało i podeszwy nawet nie drgną. W tym roku nie będzie już niespodzianek i powoli zabieramy się za śmietankę nadchodzący  miesięcy. Bądźcie spokojni, w samej audycji oczywiście przez ponad połowę odcinka komentujemy co jednak przykuło naszą uwagę na tej zakrapianej, trzystutysięcznej imprezie za Odrą.

W co ostatnio grałeś? Skromnie, bez dużych tytułów. Porozmawiamy o War Thunder, dla miłośników lotnictwa, Open Me dla lubiący połączenie zabawy logicznej i fizycznej, Puppeteer dla fanów urywania głów marionetkom, itd.

Będzie również kącik kulturalny, a w nim relacja z rodzinnego wypadku do kina na “Samoloty” z dramatycznym kosztorysem, a także słów kilka o Elysium, najnowszym filmie sci-fi Neilla Blomkampa, któremu Microsoft, w wysadzanej diamentami walizce, powinien dostarczyć 300 milionów dolarów na nakręcenie filmu Halo!

W rozmowie udział wzięli Cooldan, Nexus i Dahman. Zapraszamy do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij dwieście sześćdziesiąty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 262 [114:17m]: Play Now | Play in Popup
19
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 261 - “…i kasety wideo”

Fantasmagieria 261Człowiek ma stanowczo za mało wolnego czasu, aby cieszyć się wakacjami, a kiedy znowu chwilę znajdzie, to zwykle wieczorem i spędza ją na oglądaniu jakiejś nowości typu Terminator 2 na świeżo wymienionej kasecie wideo, lub przeglądaniu stereogramów.

O takiej sentymentalnej eskapadzie w czasie porozmawiamy w kontekście Gone Home, jednej z najciekawszy gier, a może bardziej interaktywnych podróży, jakie miałem okazję przeżyć od dłuższego czasu. Z innych, nie omieszkamy wspomnieć o najnowszym dodatku do Dishonored - The Brigmore Witches, drugiej części burzliwych przygód Dauda, przywódcy niesławnych zabójców znanych jako Wielorybnicy, a także o platformówkowej skradance Mark of The Ninja. Poza tym standardowa dawka komentarzy ostatnich wydarzeń w branży.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście sześćdziesiąty pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 261 [85:39m]: Play Now | Play in Popup
12
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 260 - “Zasępiony”

Fantasmagieria 260Trudno nie rozmawiać o Słońcu, kiedy tak niemiłosiernie praży. Osobom spragnionym wiedzy na temat naszej najbliższej gwiazdy polecimy dokument Secrets of the Sun, który stanowi intelektualną przeciwwagę polskiej superprodukcji fabularnej - Sęp (polski hollywood, sensacja obsadzona gwiazdami, ale na pochmurnym niebie). Odcinek jednak zdecydowanie o grach, w końcu powolutku zbliżamy się do finiszu sezonu ogórkowego. Mógłbym tutaj wypisać wszystkie tytuły, o których rozmawiamy, ale zerknijcie w tagi i wszystko będzie jasne. Wyróżnienie “Fantasmagieria Poleca” przyznaliśmy m.in. Rogue Legacy i Star Conflict.

Ze spraw organizacyjnych. Nasz Michał aka Nexus przygotował nową wersję motywu wprowadzającego (link do utworu w pełnej krasie - kapitalna robota) oraz kilka dżingli. Dajcie znać co sądzicie. Nie ukrywam, że takie zmiany bardzo mi się podobają, wprowadzają lepszy rytm do podkastu. Musimy tylko dopracować parę kwestii technicznych i formuła na najpodcast gotowa!

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście sześćdziesiąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 260 [119:42m]: Play Now | Play in Popup
2
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 259 - “Szafiarka”

Fantasmagieria 259Środek wakacji, sezon ogórkowy w pełni, więc ponownie przyjdzie nam rozmawiać nie tylko o grach. Śpieszę jednak zapewnić, że po ofensywie serialowej przyjdzie czas na rozmowę o grach.

W zeszłym tygodniu mieliśmy w końcu okazję zobaczyć Shadowrun Returns, długo oczekiwaną grę ufundowaną na kickstarterze. Fanom techno-fantasty klimatów zachwalać uniwersum cyberpunkowych trolli, elfów, itp. nie musimy, warto jednak, aby osoby zainteresowane taktycznymi grami,  okraszonymi elementami erpegie, też kilka chwil tej produkcji poświęcili.

Uwagę skierujemy również na Wings of Saint Nazaire, klona klasycznego Wing Commandera w nowoczesnej oprawie. Gra jeszcze w fazie alpha, ale nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, więc trzymamy kciuki za projekt!

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście pięćdziesiąty dziewiąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 259 [66:01m]: Play Now | Play in Popup