Archiwum: maj, 2010

30
maja

Fantasmagieria - Podcast 124 - “Bonus round”

Fanasmagieria 124Jako, że nie wszyscy daliśmy radę spotkać się przy nagraniu poprzedniego odcinka, nie obyło się bez nagrania dogrywki. Przyszło nam testować najszybsze łącza internetowe w Europie, w sercu Rumunii, tj. Bukareszcie, i trzeba przyznać, że połączenie padło tylko dwa razy.

W bonusowym odcinku pogawędzimy sobie o niczym i o Red Dead Redemption.

Zapraszamy do słuchania i komentowania! Pamiętajcie, że w czasie przerwy (do końca czerwca) możecie podsyłać nam propozycje tematów, pytania, czy komentarze w formie audio (.mp3 - jedna max 2 minuty / zasadę można łamać) i tradycyjnej-tekstowej na adres dahman (ten małpiszon) fantasmagieria.net. Będzie nam bardzo miło i na pewno zmotywuje nas do ponownego nagrywania, a może nawet pozwoli w ten sposób wyłowić nową gwiazdę podcastingu. W każdym razie do usłyszenia za miesiąc…

Ściągnij sto dwudziesty czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 124 [34:26m]: Play Now | Play in Popup
25
maja

Fantasmagieria - Podcast 123 - “Dziki zachód na żywo”

Fanasmagieria 123John Marston słucha Fantasmagierii. Podobno, bo nikt nie odważy się zajrzeć najtwardszemu rewolwerowcowi dzikiego zachodu, któremu kłania się w pas nawet Lucky Luke, za pazuchę, gdzie trzymać ma przykurzonego iPoda z wszystkimi odcinkami naszej audycji. Fama poszła od tych, co mogli mu towarzyszyć przez kilka ostatnich dni w przygodzie po suchych stepach Ameryki, koczując w domkach na prerii, zachlanym robiąc w pokera, czy pasąc krowy.  Tak, tak, Red Dead Redemption to takie GTA na dzikim zachodzie.

W odcinku padnie też propozycja przekwalifikowania nielegalnych wyścigów ulicznych w Łodzi na sport narodowy, skoro w MMA, mimo wszelkich znaków na ziemi i niebie, nam nie poszło. Z gier porozmawiamy także o Split/Second, nowej grze studia Black Rock (twórców Pure).

W dalszej części poruszymy temat DLC z kodem na online w pudełka z nowymi grami oraz kontrowersję życia codziennego graczy, którzy wychodzą na ulicę z podniesioną głową.

Najważniejsze na koniec. Czasami trzeba po prostu zregenerować baterie. Nie owijając w bawełnę, czasowo odwieszamy mikrofony na haki.

Kiedy zaczynaliśmy, te prawie 2 i pół roku temu, nikomu nie przyszło do głowy, że mały projekt, przerodzi się w styl życia.

Formą i tematyką zaciekawiliśmy całkiem spore grono słuchaczy, w tym nie tylko graczy. Mieliśmy wtedy niesamowity entuzjazmu, energię i chęć wypowiedzenia się. Nie było rutyny, lecz spontaniczność. Z czasem udało nam się, lepiej lub gorzej, obgadać praktycznie wszystkie tematy związane z “branżą”, stąd teraz zostało już tylko komentowanie bieżących wydarzeń i rozmowy o tym w co ostatnio graliśmy.

Przerwa potrwa przynajmniej miesiąc. Zobaczymy co będzie po niej. Strona na pewno nie zniknie, archiwum podcastów też nie. Wakacje są niezbędne. (Z ostatniej chwili, będzie jeszcze małe co nieco, taki tyci podcast w przyszłym tygodniu, jak dobrze pójdzie - przyp. red.)

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto dwudziesty trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 123 [70:00m]: Play Now | Play in Popup
18
maja

Fantasmagieria - Podcast 122 - “Horror wypełniony botoksem”

Fanasmagieria 122Kolejny tydzień i kolejny gość zawitał w progach naszego skromnego wirtualnego studia. W odcinku porozmawiamy o wreszcie wydanej Alan Wake, czyli wrażeniach z biegania po ciemnym lesie i oglądania gadających manekinów. W międzyczasie zrodzi się krótka dyskusja na temat oceniania gier przez pryzmat oprawy, ustalania standardów, motywacji producentów gier, itd.

W dalszej części porozmawiamy o specjalnym, kompletnym wydaniu Star Wars The Force Unleashed z podtytułem Ultimate Sith Edition, gry która jest absolutną kompilacją jej wszystkich rozszerzeń, jednocześnie, jak mniemamy, będąc pozycją obowiązkową dla fanów Gwiezdnych wojen. Z powstałych gier będzie o sieciowej strzelance w klimatach westernu Lead & Gold, futurystycznej The Conduit i “symulatorze” Dona vel ojca chrzestnego mafii w grze The Godfather 2.

W tym odcinku kącików kulturalnego i iPhone’a brak.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto dwudziesty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 122 [53:08m]: Play Now | Play in Popup
11
maja

Fantasmagieria - Podcast 121 - “Ludzie decydują”

Fanasmagieria 121 Wzięliśmy sobie do serca wszystkie uwagi słuchaczy w komentarzach pod ostatnim odcinkiem i postanowiliśmy zwiększyć długość audycji do prawie dwóch godzin, mając w planach trzy i więcej. Dodatkowo, aby zapełnić tę ekstra ramówkę, zaprosiliśmy gościa.

Choć bardzo staraliśmy się wybrać jeden temat na dwie godziny rozmowy, niestety szokujące wydarzenia ostatniego tygodnia nakazały nam zreflektować tę decyzję.

Wśród szczęśliwie dobranych tematów będzie m.in. o nudzie dnia powszedniego pracowników Games Workshop, o ewaporacji Infinity Ward, o planach wydawniczych gry Starcraft 2 w Ameryce Łacińskiej, itd. W kwestii “W co ostatnio grałeś?” Splinter Cell: Conviction i takie tam.

Na koniec małe rekomendacje książkowe i filmowe, ale Pegaza nie będzie.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto dwudziesty pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 121 [114:53m]: Play Now | Play in Popup
3
maja

Fantasmagieria - Podcast 120 - “Swoboda stwórcza”

Fanasmagieria 120Dreszcz niepokoju przeszył graczy na całym świecie kiedy okazało się, że moloch branży pod swoje upiorne skrzydła bierze kolejną gwiazdę. Gwiazdy znane są z tego, że im jaśniej świecą, tym krócej. Jak będzie tym razem? Czy nieboskłon wytrzyma natężenie blasku? Wydaje się, że po kolejnych aferach na Olimpie, taki zastrzyk z ambrozji może wyjść wszystkim zainteresowanym na dobre.

W odcinku  pogawędzimy sobie również o Alpha Protocol, Duke Nukem Forever, będzie też o ochłapie, teaserku, który chóralnie określono zwiastunem najnowszej części Call of Duty, itd.

W części “W co ostanio grałeś?” wrócimy do Darksiders*, ale tym razem skoncentrujemy się na rozgrywce oraz przedstawimy ociekającą, krwią, przemocą i wulgaryzmami House of the Dead: Overkill, tzn. grę celowniczek, którą mogłaby być wydana w wersji specjalnej z film-em(-ami) Grindhouse Quentina Tarantino.

W części kulturalnej kilka słów o zespole Nine Inch Nails, a właściwie o projekcie This One Is On Us.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto dwudziesty odcinek podcastu

*Disclaimer: do wysłuchania odcinka należy zaparzyć dwie kawy, mocne. 

 
 Fantasmagieria - Podcast 120 [89:56m]: Play Now | Play in Popup