Archiwum: marzec, 2012

24
marca

Fantasmagieria - Podcast 204 - “Mass Effect 3 Spoiler Warning”

Fantasmagieria 204

Z tygodniowym poślizgiem, ale już w eterze, specjalny odcinek praktycznie w całości poświęcony Mass Effect. Ponad półtorej godziny rozmawiamy o jednej z najlepszych serii obecnej generacji.

Jak wskazuje tytuł, odradzamy słuchanie osobom, które nie przeszły jeszcze trzeciej części przygód Commandera Sheparda i nie chcą sobie psuć zabawy. Bez ogródek rozmawiamy o fabule i zakończeniu trylogii.

Podcast otwiera piosenka: Commander Shepard - Miracle Of Sound (do nabycia na iTunes za 0,99 euro) (Dzięki Igrek za cynk).

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 204 [100:00m]: Play Now | Play in Popup
10
marca

Fantasmagieria - Podcast 203 - “Shepard była kobietą”

Fantasmagieria 203W tym tygodniu wszyscy, bez wyjątku, ratujemy Ziemię, ba całą galaktykę przed inwazją Żniwiarzy. W odcinku rozmawiamy przede wszystkim o Mass Effect 3 i od razu uspokajam, nie będzie spoilerów fabularnych. Nasze wywody koncentrujemy na mechanice, różnicach między tą częścią a poprzedniczkami, oprawie, wrażeniach po pierwszych godzinach, grze wieloosobowej, walorach edycji kolekcjonerskiej (będzie unboxing), itd. Specjalny odcinek, w których podzielimy się uwagami dotyczymi zakończenia trylogii planujemy nagrać za tydzień.

Nie jest to jedyna gra w tym uniwersum w tym tygodniu. Na iPadach (także na iPod touch i iPhone) pojawił się spin-off - Mass Effect: Infiltrator. Niezobowiązująca strzelanka z trzeciej osoby, której fabuła nie ma większego znaczenia, ale fani pewnie nie pożałują kilkunastu złotych.

Na koniec kilka słów o Syndicate, która okazała się nie taka straszna jak ją malują.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 203 [83:18m]: Play Now | Play in Popup
8
marca

Kara

4
marca

Fantasmagieria - Podcast 202 - “Idy marcowe”

Fang 202W tempie gazeli nadrabiamy zaległości i już po kilku dniach od ostatniego odcinka prezentujemy kolejny.

Wśród interesujących tematów nadal Mass Effect 3. Nie mogąc się już doczekać premiery, która w Polsce podobno 8 marca (dzień przed resztą Europy) rozmawiamy o konflikcie na linii Gamestation.co.uk - EA, co jest o tyle ważne, że anulowano wszystkie zamówienia przedpremierowe złożone na ME3 u tego pierwszego. Porozmawiamy także o tym, gdzie obecnie znajduje się Bioware, jeśli chodzi o erpegi (w związku z chęcią wskrzeszenia Baldur’s Gate).

Będzie o czarnym marcu, czyli o samozwańczym proteście, swoistym głosowaniu portfelem, polegającym na niekupowaniu takich rzeczy jak gry, filmy, muzyka przez okrągły miesiąc. Wiadomo, że dla jednego “produktu” zasadę będzie trzeba trochę nagiąć.

Będzie o pierwszych informacjach w sprawie Assassin’s Creed 3 oraz wrażeniach po zagraniu w demo Darkness 2. Plus oczywiście co nam tam jeszcze przyjdzie do głowy podczas dyskusji.

Wraca w końcu kącik kulturalny. Porozmawiamy o fotografii i o tym jakimi narzędziami można uatrakcyjnić to co uchwyci obiektyw. Będzie o najnowszej filmowej adaptacji książki “Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona, czyli “Dziewczynie z tatuażem” Davida Finchera, a także o powieści sensacyjnej “MrózMarcina Ciszewskiego.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 202 [63:46m]: Play Now | Play in Popup
1
marca

Fantasmagieria - Podcast 201 - “Kochać Życie”

Powoli, za to sukcesywnie, wracamy do rytmu regularnego nagrywania. Mogę obiecać, że będę nakłaniał działaczy do systematycznego podbijania karty raz w tygodniu, a jak wyjdzie zobaczymy.

W tym odcinku postanowiliśmy odpuścić newsy i wejść w buty synów Midgardu. To jeśli chodzi o nastrój i przyjemną atmosferę. Najbliższe dni upłyną w oczekiwaniu na gorącą, ba najgorętszą (!) premierę marca, której nie przyćmi żadne komunistyczne święto. Już nie możemy doczekać się ostatniej części przygód ministra/ministry Shepard i dywagujemy nad najlepszym zestawem przedpremierowym Mass Effect 3. Czy z artbookiem, czy koszulką? Oto jest pytanie!

Dnia 22. lutego Europejczycy wreszcie mogli położyć łapki na technologicznym kombajnie, najnowszej konsoli przenośnej od Sony.  W odcinku podzielę się wrażeniami po kilku dniach obcowania z PlayStation Vita. Na razie wszystko pięknie, ale do tej pory upatrzyłem sobie tylko parę gier, gdyż reszta ciekawych tytułów wychodzi dopiero za kilka miesięcy. Nie ubolewam nad tym, bo zagrywam się w Uncharted: Złotą Otchłań, którą wiem, że będę chciał skończyć raz jeszcze (strzelanie z wykorzystanie akcelerometru to czysta frajda!), co zajmie mnie mniej więcej do “pemiery” Mass Effect 3!

Poniżaj kilka fotek w oryginalnej rozdzielczości PS Vity. Uncharted rozpoznacie od razu, zdj. 2 - to near, zdj. 3 - Rayman Origins, zdj. 4 - interfejs główny Vity, tzw. LiveArea.

VITAVITAVITAVITAVITAVITA

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 201 [72:56m]: Play Now | Play in Popup