Archiwum: styczeń, 2011

30
stycznia

Fantasmagieria - Podcast 155 - “Wydanie specjalne: The best of, czyli jubileusz trzylecia działalności”

Fantasmagierianie

       Te trzy, z hakiem, lata temu, kiedy podcasting o grach na zachodzie przeżywał swój złoty okres, w Polsce mieliśmy tylko dwa podcasty. Zainspirowany i zmotywowany chęcią bycia w ścisłym kręgu pionierów skrzyknąłem do wirtualnego studia Tzymische (niesławnego niekonformistę z największego forum o grach w kraju) oraz Julesa, który wtedy przewodził audycji GameHot.
W takim składzie nagraliśmy odcinek próbny o RPG. Dwie godziny paplaniny bez ładu i składu. Nieprzychylne recenzje zogniskowanego wywiadu grupowego, sprawiły, że materiał w żadnej formie nie ujrzał światła dziennego. Kolejne podejście, codename: Podcast 0, wyszło już lepiej, i po próbie generalnej ruszyliśmy pełną parą, a już po kilku odcinkach dołączył do ekipy Dr Judym.
Mieszanka osobowości, sprawiła, że każdy odcinek był i jest inny. Czasami wesoło, czasami poważnie, czasami bufoniasto, czasami merytorycznie, czasami bez sensu, czasami nie o grach, ale zawsze jest. Z wiekiem z pewnych rzeczy wyrastamy, zmienia się też to co robimy, ale dopóki będziemy grali i chcieli o tym rozmawiać Fantasmagieria będzie nadawana, bo show must go on.

Fantasmagieria - 3 latka

       Dziś prezentuję odcinek specjalny, jubileuszowy, który w dużej części składa się z kolektywnej pracy naszych słuchaczy (serdeczne podziękowania dla Marokwa, Rakkena, Szkapeleniowieczka i KaszyWspraju), ale i nie tylko. Formuła “The Best of The Best” jest oczywiście subiektywna, i jeśli uważacie, że jakiś fragment powinien się znaleźć, a go nie ma, to następnym razem, być może na czterolecie działalności, będziecie ponownie mieli okazję się wykazać.

Odcinek dedykuję, przede wszystkim, mojej lepszej połówce, która dzielnie znosi nie tylko nasze nagrywanie, ale też godziny spędzane przy przygotowywaniu audycji, które mógłbym poświęcić na podtrzymywaniu ciepła domowego ogniska.

Otwierajmy zatem szampana! Zapraszam do słuchania i komentowania!
Zdrówko, Dahman.

Ściągnij sto pięćdziesiąty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 155 [113:17m]: Play Now | Play in Popup
25
stycznia

Fantasmagieria - Podcast 154 - “O podkładaniu świń”

Fantasmagieria 154Powoli, bardzo powoli, wychodząc z poświątecznego marazmu, gramy nadal mało, i w nic nowego. Trochę z braku czasu, trochę z braku interesujących tytułów, chyba przygotowujemy się do pierwszej fali poważnych premier 2011. Nie ukrywam, że odliczanie dni do 28. stycznia, zajmuje mnie nie mniej, niż fascynacja nową piosenka Natalii Kukulskiej. Tego dnia będę mógł w końcu wydać ciężko zarobione pieniążki na kolejne przygody Isaaca Clarka w kosmosie.

Relacja jednak dopiero za dwa tygodnie, gdyż już za te kilka dni otwieramy szampana i wypijamy zdrowie inaugurując trzylecie działalności i wejście w rok czwarty. Z tej okazji dzięki pomocy naszych słuchaczy przygotowaliśmy odcinek specjalny.

Tymczasem w najnowszym odcinku skomentujemy plotki dotyczące PlayStation3, podzielimy się wrażeniami z zabawy z siódmą odsłoną osadników, wprowadzimy kącik technologiczny rozmawiając o Windows Phone 7, a na koniec porozmawiamy o książkach “Narrenturm” - A. Sapkowskiego i “Gottland” - M. Szczygła, itd.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto pięćdziesiąty czwarty odcinek podcastu

 Fantasmagieria - Podcast 154 [70:32m]:
17
stycznia

Fantasmagieria - Podcast 153 - “Robot Czekan”

Fantasmagieria 153W tym odcinku wyjątkowo nie wiążemy w dygresjach. Za to będzie więcej o grach. Zaczniemy od kilku tytułów dostępnych na PC, w które zagraliśmy poprzez OnLive. Pierwsza z nich to The Ball, interesująca gra logiczno-zręcznościowa, z fantastyczną oprawą, w której generalnie chodzi o popychanie kuleczki. Druga to SAW, gra oparta na serii filmów „Piła”, gdzie wcielamy się w detektywa, któremu Jigsaw przygotował makabryczną drogę prze piekło. Fani filmu powinni być usatysfakcjonowani, są zagadki, są wybory moralne, jest krew, brud i smród. Będąc w klimacie grozy, usłyszycie słów kilka o Cursed Mountain, przedstawicielce survival horroru wydanej najpierw na Wii, a później na PC). Na koniec z gier wrażenia z Enslaved oraz oczywiście kącik Fallout New Vegas.

W kąciku kulturalny pogadamy o serii animowanych filmów Robot Chicken, mini-serii The Andromeda Strain (2008), serialu Apparitions oraz piosenkarce Zaz.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij sto pięćdziesiąty trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 153 [75:47m]: Play Now | Play in Popup
12
stycznia

Fantasmagieria - Podcast 152 - “Wydanie specjalne: Podsumowanie roku 2010″

Wydanie specjalne Fantasmagierii - Podcast 152

Zapraszamy do wysłuchania i komentowania!

Ściągnij sto pięćdziesiąty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 152 [122:12m]: Play Now | Play in Popup