Archiwum: wrzesień, 2012

20
września

Fantasmagieria - Podcast 225 - “Wideocast 01″

Fantasmagieria 225 - wideo 01 Udało się, nie bez problemów, nakręcić pierwszy w historii Fantasmagierii podcast wideo. Liczę, że spotka się z entuzjastycznym przyjęciem, niemniej jeśli nasza aparycja nie działa na was kojąco, zawsze możecie sięgnąć po wersję “audio-only”.

W “internetowym eterze” jesteśmy od 2008 roku, więc zaliczamy się do dinozaurów tematu, ale wideocast to nasza pierwsza próba wzbogadzenia audycji o obraz. Była to także okazja, aby po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz.

W odcinku (który chronologicznie, jako podcast, nosi numerek 225) odpowiadamy na pytania słuchaczy, wspominamy jak to się kiedyś grywało w wozach Drzymały, rozmawiamy o grze Faster Than Light, a także, oczywiście, serwujemy mnóstwo dygresji, docinek, szumów i trzasków.

Bardzo dziękuję wszystkim naszym wiernym słuchaczom. Odcinek dedykuję wam i oczywiście naszym drogim, lepszym połówkom, bez których cierpliwości musielibyśmy zawiesić mikrofony już dawno, dawno temu.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Oczywiście dostępny jest też podcast. Miłego słuchania!

Ściągnij dwieście dwudziesty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 225 [52:05m]: Play Now | Play in Popup
14
września

Fantasmagieria - Podcast 224 - “Listy analogowe”

Fantasmagieria 224Stała ekipa, po raz pierwszy, miała okazję spotkać się poza wirtualnym studiem co mam nadzieję, zaowocuje specjalnym odcinkiem wzbogaconym o materiał wideo. Przygotowania trwają, a więcej szczegółów w poprzednim wpisie.

Nie chciałem jednak, aby tydzień minął bez podcastu więc zaprosiłem gości. Telefonicznie Paweł Jawor, prosto z czeluści jaskini Esa’ala. Znamy się z Pawłem od wielu lat i nawet już kiedyś pojawił się w odcinku emitowanym sto lat temu. Zawodowo związany z branżą, ale nie będziemy go wypytywać o korporacyjne sekrety (może następnym razem). A już w wirtualnym studiu, drugi gość, Ryszard Chojnowski. Rysława nie trzeba przedstawiać, ale jeśli go nie znacie to na pewno graliście w gry, przy których lokalizacjach pracował.

W odcinku rozmawiamy o tym co nam się w grach podoba, a co nie, na co czekamy w ciągu najbliższych miesięcy, w co na pewno nie zagramy, itp. Udajemy się w sentymentalną podróż do czasów już dawno straconych, zdradzamy sekret zapisywania stanu gry gier planszowych, opowiadamy co nas zauroczyło w takich grach jak Sine Mora, Cypher, The Walking Dead, Mark of the Ninja, itd.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście dwudziesty czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 224 [100:43m]: Play Now | Play in Popup
12
września

Takie tam… Fantasmagieria wideocast?

Po raz pierwszy w historii mogliśmy się spotkać w jednym miejscu i w tym samym czasie w pełnym składzie. Nie wykluczone, że to wspomniane historyczne wydarzenie zaowocuje wideo podcastem (nagranym prawie na żywo). Jeśli uważacie, że to dobry pomysł dajcie nam znać i podrzucajcie pytania (dowolne, na każdy temat, nie musi być o grach, he he) w komentarzach lub na facebooku czy email dahman (małpa-_) fantasmagieria.net. Czasu zostało niewiele (parę dni), więc nie zwlekajcie. Od liczby pytań uwzględniamy sens nagrywania!

Na zachętę taki mały teaserek.

5
września

Fantasmagieria - Podcast 223 - “Epizodycznie”

Fantasmagieria 223W tym odcinku nie będzie o nowym zwiastunie Kojimy, który po raz kolejny przypomina, że cokolwiek robi, czy mówi nie musi mieć sensu, bo i tak mimo swoich 49 lat, wygląda na 18 i każdy paradoks czasoprzestrzenny, czy rychłe zapowiedzi stworzenia definitywnej części Metal Gear Solid nie zdezawuują teorii względności Einsteina. Zawsze będzie można tłumaczyć, że to nie o Snake’u tylko kolejnym klonie baronie. Poza jak zwykle zjawiskowym doborem podtytułu (Ground Zeroes świetne, ale czy przebije Transfarring czy Revengeance?) podziwiam słuchawkowego jacka na środku klatki piersiowej i oldskulowego walkmana circa 1980.

Nie będzie też o prawdopodobnym (my lawers told me to write it that way) paserstwie egzemplarza gry Resident Evil 6 i całej tej dramy, która wypisz wymaluj wygląda jak historia z Devil May Cry 4 ze stycznia 2008, kiedy to w Poznaniu redaktor Polygamii kupił normalnie w sklepie kopię, która “wypadła z transportu do Australii” (to nie cytat, ale parafraza faktów).

Nie będzie też o feniksowym odrodzeniu się Neo Plus, z czego bardzo się cieszymy i dołączamy do polskiego Internetu robiącego darmową reklamę czasopismu. Życzę rekordowej sprzedaży (tak przynajmniej 2x Przekrój).

A teraz o tym co będzie w odcinku. No i tu mam kłopot. Dając się ponieść jak zwykle macguyverowskiej teorii, że najlepszy plan to brak planu, zaczynamy od popkulturowej papki. Ktoś postanowił ustawić nowy standard dna i ekranizuje przygody Jasia i Małgosi, co naśmiewamy i piętnujemy. Dalej jest już trochę lepiej i pogadamy o tym dlaczego gramy i czy granie może bez stereotypów pojawić się na salonach telewizji śniadaniowej obok recenzji książek czy filmów. Nie minie 20 minut, kiedy rozmowa się rozkręci i dojdą tematy związane z wydawaniem gier, dzieleniem ich na epizody, złymi korporacjami, ekscytowaniu się zdjęciami poręczy, itd.

“W co ostatnio grałeś?” [68:00] - wracamy do Dark Souls, Sleeping Dogs, Darksiders 2, a także parę słów na zakończenie o przygodach pewnego kosmonauty i perypetiach jego przyjaźni z Lewiatanem.

Odcinek jest wyjątkowo długi, nagranie zajęło dobre dwie i pół godziny, ale udało się je przyciąć (wycinając nasze rozmowy o niesamowitych wyczynach paraolimpijczyków, czy mentalności niektórych osób) i tak wyszły dwie godzinki. Musicie nam wybaczyć, że się tak rozgadaliśmy, ale czasami tak po prostu bywa.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście dwudziesty trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 223 [123:11m]: Play Now | Play in Popup