Archiwum: kwiecień, 2012

14
kwietnia

Fantasmagieria - Podcast 207 - “Co ma płynąć nie utonie”

Fantasmagieria 207Dzień dobry wieczór. Słuchając ścieżki dźwiękowej z Blur, zastanawiam się od czego zacząć. W tym momencie odcinek jest już zmontowany, a ja nawet nie wiem jaki tytuł wybrać. Oczywiście, kiedy czytacie te słowa, jasne jest, iż to kwestia nieaktualna, niemniej w tym momencie czasu i przestrzeni nie pozwala mi zebrać myśli. Zanim wpadnę na jakąś absurdalną frazę lub wybiorę cytacik z nagrania pozwolicie, że pokrótce opiszę co można znaleźć w odcinku.

Trochę mamy do nadrobienia, więc na początek wylewamy gorzkie żale w stronę Bioware. Nie osłodzi cierpienia zapowiedź wydania darmowego dodatku precyzującego kontrowersyjne zakończenie. Mleko się rozlało. Bioware, od czasu przejęcia przez EA, sukcesywnie kruszy własne filary, a barki włodarzy już nie tak silne, aby bez nich dźwignąć legendę.

Innym tematem proszącym się o dodatkowy komentarz jest absolutny wysyp projektów z grami na Kickstarterze. Tuzy branży z lat 80 i 90-tych znalazły sposób na drugą młodość. Zaufanie graczy, jak i pojemność ich portfeli, wydają się być nieograniczone. Choć na pierwsze efekty masowej histerii o nazwie “TAKE MY MONEY!!!” przyjdzie poczekać nam dobre półtora roku, już teraz rozciągamy najczarniejsze wizje, stawiając dukaty przeciwko orzechom, że kupowanie kota nawet w najpiękniejszym worku, to wciąż kupowanie kota w worku.

W kąciku “WCOG?” będzie survival horrorowo. Opowiemy o I Am Alive i podzielimy się pierwszymi wrażeniami po kilku godzinach z dreszczykiem w miasteczku Silent Hill w najnowszej odsłonie gry promującej atrakcje turystyczne amerykańskiej prowincji. Pogadamy o planszówkach na iOSie, czy o reinkarnacji Dungeon Mastera. Będzie wesoło.

Nie zapominamy o kąciku kulturalnym, który jest tak pełen dygresji, że (poza Miami Vice i Babylon 5) nawet nie wiem o czym rozmawiamy.

Na koniec organizacyjnie. Niech was nie zwiedzie tych kilka na czas wyemitowanych odcinków, choć wracamy do systematyczności to w najbliższym czasie szykuje nam się kolejna przerwa w nadawaniu, krótka, ale dla naszych słuchaczy jak zwykle nie odżałowana. Nie przejmujcie się tym na razie, zapraszam do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście siódmy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 207 [86:59m]: Play Now | Play in Popup
7
kwietnia

Fantasmagieria - Podcast 206 - “Sportowo odleciałeś”

Fantasmagieria 206W świąteczny weekend będzie bardzo “na sportowo”. Tak się złożyło, że symulacje tenisa, podwórkowej piłki nożnej, czy boksu zdominowały dyskusję. Pogoda zaczyna się poprawiać, więc wirtualny trening może zainspirować późniejsze zabawy na świeżym powietrzu.

W każdym razie, żeby nie przedłużać, życzymy Wesołych Świąt i mokrego dyngusa oraz oczywiście zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście szósty odcinek podcastu
Mirror (mediafire 128 kpbs)

 
 Fantasmagieria - Podcast 206 [94:01m]: Play Now | Play in Popup
1
kwietnia

Fantasmagieria - Podcast 205 - “Kwintesencja grindu”

Fantasmagieria 205Kiedy pogoda nie dopisuje, a wakacji nie spędzacie z Krzysztofem Ibiszem zajadając się mięsnym jeżem, najlepiej zapuścić najnowszy odcinek Fantasmagierii i się zrelaksować.

W tym tygodniu rozmawiamy o możliwym dołączeniu studia Obsidian do ekipy twórców Wasteland 2, co właściwie oznaczałoby, że za grę odpowiedzialni byliby ci sami ludzie co za pierwszego Fallouta.

Branża przeżywa poważniejszy kryzys niż się analitykom wydawało i zbiera kolejne żniwo. Wszystkie oddziały sieci GAME w Irlandii i wiele w Wielkiej Brytanii zostały z dnia na dzień zamknięte. Przy coraz częstszym omijaniu pośredników będzie jeszcze gorzej. Taka mała refleksja: jesteśmy ostatnim pokoleniem, który kolekcjonuje fizyczne przedmioty kultury jak filmy, książki, czy gry.

Wraca kącik kulturalny. Filmy: Raven i Igrzyska śmierci; serial: Babylon 5.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście piąty odcinek podcastu
Zapraszamy na kanał youtube Fantasmagieria TV.

 
 Fantasmagieria - Podcast 205 [75:44m]: Play Now | Play in Popup