Archiwum: listopad, 2009

24
listopada

Fantasmagieria - Podcast 97 - “Groteskowy Leonardo”

Wreszcie jest, choć z mikro poślizgiem, naj-naj-podcast już w eterze. W prawie dwugodzinnym odcinku rozmawiamy o Assassin’s Creed 2 i wilczych oczach Leonarda Da Vinci, wrócimy też do Modern Warfare 2 i podumamy nad modus operandi bohaterów tych pro i tych anty. Dalej porozmawiamy o cyfrowej dystrybucji, nie omieszkując wspomnieć o Steamie, czy Good Old Games oraz coraz częstszym promowaniu gier wywołując kontrowersje i skandaliki.

Fanasmagieria 97

Zapraszam do wysłuchania najnowszego odcinka naj-fangcastu i komentowania.

Ściągnij dziewięćdziesiąty siódmy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 97 [111:19m]: Play Now | Play in Popup
17
listopada

Fantasmagieria - Podcast 96 - “Modernlands”

Fanasmagieria 96Activision Blizzard wie jak sięgać głęboko do naszych kieszeni. Dużo było szumu przed premierą Modern Warfare 2, bojkot, lamenty, kontrowersje, jednak głosowanie portfelem, które odbyło się kilka dni temu pokazało, że tak na prawdę była to kropla wody przy pożarze lasu, a więkoszość graczy nie kieruje się niczym innym jak tylko przywiązaniem do marki.

Czy gra okaże się najszybciej i najlepiej sprzedającą się grą w dniu premiery? To już chyba przesądzone, ale jeszcze czekamy na odpowiednie słupki i liczby (niepotwierdzone informację mówią o 7 milionach pierwszego dnia, to o jakieś 2 miliony więcej niż GTA IV, inne o 4,7 miliona w stosunku do 3,6). Oczywiście w COD: MW2 graliśmy, więc wrażeniami się podzielimy.

Dodatkowo pospieramy się o to, który system matchmakingu lepszy. Ten co na bieżąco analizuje umiejętności gracza i zawsze pilnuje, aby poziom przeciwników był odpowiednio zrównoważony z aktualnymi umiejętnościami grającego, czy taki, co wrzuca wszystkich do jednego kotła, gdzie liczyć trzeba, że oprócz mięsa armatniego trafi się über-gracz, którego sam fakt bycia i “wymiatania” motywuje do lepszej gry. Praktyka czyni mistrza, acz to mistrza aura praktykanta hartuje?

Dalej porozmawiamy pokrótce o Borderlands i wrócimy do Dragon Age: Początek.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dziewięćdziesiąty szósty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 96 [86:09m]: Play Now | Play in Popup
10
listopada

Fantasmagieria - Podcast 95 - “Smoczy wiek: Origins”

Fantasmagieria 95Wielce to miłościwe czasy nastały, gdy mężnie pierś wypiąć możem i ważkich słów tocząc myśli, wyrazić zachwyt swój radzim. Chmur ciemnych, złowieszczych śladu już nie ma, bo o to nadszedł twór co tępym obuchem się zdawał, o archaicznym rodowowdzie, a siecząc tnie jak najwyprawniejszy półtorak. Niestraszni mu haszaszini i ci co u szyczytu śmiałości na matkę z dzieckiem rękę unoszą. Oto, gra gra, która zabierzecie cię tam, gdzie zdrada, śmierć, korupcja, honor przetasowują się jak talia u rozgarniętego krupiera. Tak oto nadchodzi smoczy wiek, Szara Straż potrzebuje cię, bąć gotów…

-  Jesteś dzieckiem, musisz pomścić ojca, synu wyrusz…

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka, w którym gros czasu poświęcimy grze Dragon Age:  Początek (Dragon Age: Origins) i oczywiście komentowania!

Ściągnij dziewięćdziesiąty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 95 [67:22m]: Play Now | Play in Popup
3
listopada

Fantasmagieria - Podcast 94 - “Miniaturyzacja wg Nintendo”

Fantasmagieria 94Odcinek, spokojny, refleksyjny, melancholijny, w którym pozmawiamy o tym jak Zeni Max kupuje Valve, a Nintendo przeciwstawia się trendom (Ploteczki i takie tam), będzie także o grach Ballada o Tonym Geju (rozszerzenie do GTA IV), Forza Motorsport 3 (kącik Forzy) i pecetowych Torchlight, PES 2010. Na koniec zarekomendujemy ZenBound (na iPhone/iPod Touch).

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dziewięćdziesiąty czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 94 [79:30m]: Play Now | Play in Popup