Archiwum według kategorii: ‘wideo’

22
grudnia

Fantasmagieria - Podcast 459 - “Wydanie Świąteczne”

Fantasmagieria 459

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań… Święta, czas spotkań rodzinnych, czas refleksji, czas odpoczynku i słuchania najpodcastu przy wigilijnym stole. Cieszę się, że jeszcze przed uroczystą wieczerzą zebraliśmy się w wirtualnym studio!

W atmosferze zadumy i cyklicznego punktowania problemów ósmego epizodu, porozmawiamy o dziewiątym. Oczywiście nie dlatego się spotkaliśmy. Tak naprawdę zanim zamkniemy stary rok, porozmawiamy o tym co czeka nas w nowym. Nowe konsole, nowe gry, nowe przygody, wyzwania, krew, pot i łzy! Będzie się działo!

Drodzy wszyscy słuchający! Bez was nie byłoby Fantasmagierii, wasze wsparcie na wielu poziomach sprawia, że choć mija kolejny rok, nadal nie mam zamiaru odkładać mikrofonu, mimo coraz większego braku czasu, energii, werwy i ostrości umysłu. Przyjmicie życzenia spokojnych, radosnych, rodzinnych świąt i trzymajcie kciuki, aby wszystkie plany na 2020 rok zrealizowały się nam, wam i wszystkim naszym przyjaciołom.

Na zakończenie przypomnę o plebiscycie Najpodcastu! Głosy na Fantasmagierie roku 2019 oddajcie pod linkiem: https://tinyurl.com/Fantasmagierie2019

Świąteczny utwór na zakończenie: Kai Engel - Holiday Gift (CC4.0)

W rozmowie udział wzięli Cooldan, Rysław i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij czterysta pięćdziesiąty dziewiąty odcinek podcastu
Youtube
Archive_org: mp3, ogg

Pamiętajcie, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman–małpa–fantasmagieria.net - na ten adres możecie pisać do mnie). Bardzo chciałem podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim czasie to zrobiły!

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunesSpotify
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB / Instagram

 Fantasmagieria - Podcast 459 [43:33m]:
31
marca

Fantasmagieria - Podcast 343 - “Dobra zmiana”

Fantasmagieria 343

To musiało się wydarzyć. Zakulisowe podchody trwały kilka miesięcy, ale dziś możemy oficjalnie potwierdzić, do najpodcastu dołączył jeden z najbardziej rozpoznawalnych podcasterów growego półświatka - Michał Wikliński.

W odcinku rozmawiamy o politycznej poprawności w grach, autocenzurze, trochę o UFC, trochę o Metal Gear Solid V, a trochę The Division i o streamowaniu gier, będzie odrobinkę o serialach, pojawi się kącik podróżnika z zaleceniami co spakować do samolotu, itd. Jako pierwsi zaprezentujemy także recenzje Dark Souls 3 oraz Quantum Break (bez zdradzania zwrotów fabularnych), a jako bonus (w wersji wideo) zaprezentujemy EVE: Valkyrie (najlepsze wrażenia zapewniają kartonowe gogle wirtualnej rzeczywistości).

W rozmowie udział wzięli Sir Mike i Dahman! Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta czterdziesty trzeci odcinek podcastu
Archive.org: (stereo) mp3, ogg
Youtube

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 Fantasmagieria - Podcast 343 [119:22m]:
22
stycznia

Legendarne starcie z Predatorem

Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game, to druga po Obcym gra z pod-serii Encounters i trzecia, jeśli chodzi o serię Legendary. Jest to tak zwana gra w budowanie talii z opcją zabawy dla jednego lub kilku graczy (maksymalnie pięciu). Grę zaczynam mając kilka prostych, podstawowych kart i podczas rozgrywki dobieramy, kupujemy mocniejsze karty tworząc swój deck, jednocześnie stawiamy karku wyzwaniom pojawiającym się na planszy.

Jak łatwo się domyślić głównym motywem tego wydania są filmy z Predatorem, dokładnie dwa pierwsze. Oczywiście to nie wszystko, bo dochodzi wariant grania predatorami, a także połączenia gry z kartami z Aliena.

Twórcy: Ben Cichoski i Danny Mandel
Wydawca: Upper Deck Entertainment
Rok wydania: 2015

Parę uwag co do filmu. Nagrany został tego samego dnia, w którym gra do mnie dotarła, więc na jakość wpłynęła wieczorowa pora. Kiedy mówię o obcych, w kontekście predatorów, mam po prostu na myśli złych i brzydkich kosmitów. Pudełka zawartości nie znałem i po części byłem zaskoczony nowym typem kart. Nie chciałem pozbawić filmu tej nuty zagadkowości i wspólnego przeżywania odkrywania nowych rzeczy.

[15:23] Na koniec, bonusik, prezentacja ułożonych wygodnie w pudełku i posegregowanych kart do Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game.

20
września

Fantasmagieria - Podcast 225 - “Wideocast 01″

Fantasmagieria 225 - wideo 01 Udało się, nie bez problemów, nakręcić pierwszy w historii Fantasmagierii podcast wideo. Liczę, że spotka się z entuzjastycznym przyjęciem, niemniej jeśli nasza aparycja nie działa na was kojąco, zawsze możecie sięgnąć po wersję “audio-only”.

W “internetowym eterze” jesteśmy od 2008 roku, więc zaliczamy się do dinozaurów tematu, ale wideocast to nasza pierwsza próba wzbogadzenia audycji o obraz. Była to także okazja, aby po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz.

W odcinku (który chronologicznie, jako podcast, nosi numerek 225) odpowiadamy na pytania słuchaczy, wspominamy jak to się kiedyś grywało w wozach Drzymały, rozmawiamy o grze Faster Than Light, a także, oczywiście, serwujemy mnóstwo dygresji, docinek, szumów i trzasków.

Bardzo dziękuję wszystkim naszym wiernym słuchaczom. Odcinek dedykuję wam i oczywiście naszym drogim, lepszym połówkom, bez których cierpliwości musielibyśmy zawiesić mikrofony już dawno, dawno temu.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Oczywiście dostępny jest też podcast. Miłego słuchania!

Ściągnij dwieście dwudziesty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 225 [52:05m]: Play Now | Play in Popup
19
maja

Torchlight II (frag. bety, walka z King Pogg, bez komentarza)

Fragment bety, klasa postaci Inżynier. Walka z bossesm King Pogg (13:08).

Podczas gry miałem problem z dźwiękiem, większość efektów była wyciszona, więc podkład muzyczny bez trzasków i odgłosów pola walki to nie zabieg artystyczny.

Zapraszamy na kanał youtube Fantasmagieria TV.

1
kwietnia

Fantasmagieria - Podcast 205 - “Kwintesencja grindu”

Fantasmagieria 205Kiedy pogoda nie dopisuje, a wakacji nie spędzacie z Krzysztofem Ibiszem zajadając się mięsnym jeżem, najlepiej zapuścić najnowszy odcinek Fantasmagierii i się zrelaksować.

W tym tygodniu rozmawiamy o możliwym dołączeniu studia Obsidian do ekipy twórców Wasteland 2, co właściwie oznaczałoby, że za grę odpowiedzialni byliby ci sami ludzie co za pierwszego Fallouta.

Branża przeżywa poważniejszy kryzys niż się analitykom wydawało i zbiera kolejne żniwo. Wszystkie oddziały sieci GAME w Irlandii i wiele w Wielkiej Brytanii zostały z dnia na dzień zamknięte. Przy coraz częstszym omijaniu pośredników będzie jeszcze gorzej. Taka mała refleksja: jesteśmy ostatnim pokoleniem, który kolekcjonuje fizyczne przedmioty kultury jak filmy, książki, czy gry.

Wraca kącik kulturalny. Filmy: Raven i Igrzyska śmierci; serial: Babylon 5.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście piąty odcinek podcastu
Zapraszamy na kanał youtube Fantasmagieria TV.

 
 Fantasmagieria - Podcast 205 [75:44m]: Play Now | Play in Popup
8
marca

Kara

14
lutego

Perły z lamusa: Detektyw Rutkowski