5
grudnia

Fantasmagieria - Podcast 303 - “Zmowa bezcelowa”

Fantasmagieria 303

Nie milkną echa porażki jaką okazała się premiera Assassin’s Creed: Unity. Wodę na młyn właścicieli Xboksów One wylał sam wydawca gry, Ubisoft, gdyż okazuje się, wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi, że wersja na PS4 mocno odbiega od tego co zapowiadano i jej problemy techniczne są dużo bardziej irytujące niż na konsoli Microsoftu. Czyżby okazało się, że mamy pierwsze sygnały zmiany warty? Trudno uwierzyć w teorię spiskową, że jest to wynik zakulisowych gier, gdzie ktoś poświęciłby własne dziecko dla materialnej korzyści, ale czy historia nie zna takich przypadków?

Wygląda na to, że dobra prasa, którą cieszyło się Sony przeszła do historii. Wyścig się zaczyna się od nowa, bo liczba sprzedanych konsol na tym etapie nie przesądza o tym co będzie za rok czy dwa (wystarczy wspomnieć przetasowania z poprzedniej generacji). Trzymam kciuki za czystą, honorową walkę, w której zwycięzcą będą tak naprawdę gracze, w myśl zasady gdzie dwóch się bije…

W kąciku “W co ostatnio grałeś?” właściwie dwa tytuły. Grand Theft Auto V w wersji odświeżonej, poprawionej, przygotowanej na nowe konsole oraz Lords of The Fallen. Tej ostatniej grze poświęcamy większość odcinka. Grę ukończyliśmy, więc możemy porozmawiać o tym co nam się podoba, co nie, gdzie widzimy istotne zmiany w stosunku do serii Souls, a gdzie złożenie hołdu.

W rozmowie udział wzięli Michał Sobieszek, Jules i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 303 [89:38m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 303 - “Zmowa bezcelowa””

 1. SennseJ napisał(a):

  Odcinek bardzo przyjemny w odsłuchu. Pomysł zapraszania “specjalistów” w danej grze/serii/gatunku bardzo mi się podoba. O Dark Souls mogę słuchać :) Gdyby nie fakt, że zrobiłem trochę zakupów to po tym materiale pewnie wrócił bym do DS2 i może nawet spróbował Ci dorównać zdobywając platynkę :)

 2. Jules napisał(a):

  Myślę, że platyna Dahmana mówi sama za siebie - nikt mu nie dorówna, to prawdziwy mistrz nad mistrze! :)

 3. Krzysiek napisał(a):

  Świetny odcinek, lubię te wasze przepychanki słowne :) Twoje i Julesa, Dahmanie. Oczywiście wszystko w ramach żartu. Jako fan serii Souls dodam tylko, ze przeszedłem Lordsów i daleko tej grze do produkcji From Software.
  Pozdro i nagrywajcie dalej.
  Long live Fantasmagieria!

 4. Dahman napisał(a):

  Krzysiek, nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki ogień potrafimy wzniecić podczas wydawałoby się błahej dyskusji. Czasami jest tak gorąco, że potrzebny jest kubeł zimnej wody :)

 5. juszczyn napisał(a):

  Wreszcie nie było podcastu zawalonego przemyśleniami filozoficznymi na temat gier. Dobrze, że zapraszacie specjalistów wreszcie można tego spokojnie wysłuchać. Niewiele osób ma ochotę słuchać kłótni szczególnie na temat gier. Dobra robota.

 6. Piotr napisał(a):

  ooo Dzień Dobry ponownie
  Bardzo dobry odcinek = zaczynam nadrabiać wszystkie poprzednie:)
  Jules!!! Chłopie. Można? Można? Rewelacja. Krótko, na temat, bez wycieczek na księżyc. No rewelacja, oby tak dalej.
  Ten koleżka od 1500h w Soulsach = szacun i rispekt nagle (jednocześnie)
  Ten typ od Lordsów: “nie robiliśmy symulatora rycerza”. Jedną z fajniejszych rzeczy w Soulsach była interakcja broni z otoczeniem. Tak się zastanawiam czy ten koleś haczy nosem o sufity czy tylko o framugi drzwi jak przechodzi z pomieszczenia do pomieszczenia.
  Oczywiście pozdrowienia dla Dahmana :) Nie dam lajka na Fejsbuku, bo nie mam tam konta (nie lubię szpiegostwa). Ale polecam znajomym w realu:) Nerka.