4
lutego

Fantasmagieria - Podcast 339 - “(nie)Halo momenty”

Fantasmagieria 339

Zaczynamy rozmowę od lekkich tematów, takich jak serial “Z archiwum X” i jego powrót. Bez obaw, nie psujemy oglądania nowych odcinków, bo koncentrujemy się na genezie serialu i tego jak pierwsze odcinki odbieramy po dwudziestu latach. Dalej poruszymy sprawę dziwnych zabiegów z pozywaniem wydawców gier o np. bezprawne wykorzystanie tatuaży w grach, co przerodzi się w dyskusję o prawach autorskich i nowych sposobach dystrybucji gier.

W kąciku “W co ostatnio grałeś?”  poruszy umysł i serce. Najpierw zachęcimy wielbicieli łamigłówek do zapoznania się z The Witness, nowej gry twórcy Braida, a później osoby, które mocno przeżywają ludzkie tragedie przestrzeżemy przed That Dragon, Cancer. Porozmawiamy o Life is Strange i tego jak świetnie udało się rozwinąć formułę, którą do tej pory zdominowało studio Telltale Games. Na koniec krótka rozmowa o RTS-ach i Homeworld: Deserts of Kharak, grze wartej zainteresowania.

Zapraszam do słuchania pierwszego odcinka dziewiątej serii najpodcastu!

W rozmowie udział wzięli Tomek Pieniak, Cooldan i Dahman! Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta trzydziesty dziewiąty odcinek podcastu

Youtube

 Fantasmagieria - Podcast 339 [130:51m]:

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 339 - “(nie)Halo momenty””

 1. R4Zi3L napisał(a):

  Nowy sezon X-Files trzyma formę - polecam :)

 2. rev napisał(a):

  Jak zwykle świetny podcast - gość też na plus. Dzięki :)

 3. Fredi napisał(a):

  Zupełniej nie miałbym nic przeciwko żeby Tomek wpadał częściej!

  Cooldan jest lepszy od każdego innego podcastera co najmniej o 50 razy. Przeciętny polski podcaster używa słowa “tobie” raz na nagranie, albo w ogóle. Cooldan potrafi “tobować” co 10 sekund jak wpadnie w ciąg! :) Zauważyłem to parę miesięcy temu, teraz tylko to słyszę przy Rozgrywce i Fantasmagierii. To nie tylko proste unikanie słowa “ci”, o wiele bardziej popularnego i naturalnego w języku mówionym. Tutaj trzeba odpowiednio formułować myśli i zdania aby taka konstrukcja wymagająca podobnej formy powstała.

  Mam nadzieję że masz numery telefonów do Juliusza i Bernarda, fajnie żeby wpadli na 10-lecie ;)

 4. Dahman napisał(a):

  Tomek to naprawdę świetny gość i na pewno w najpodkaście się jeszcze pojawi. Masz to jak w banku. Polecam również, szczególnie Tobie, zapoznanie się z jego materiałami wideo, np. https://www.youtube.com/watch?v=WhjyANXzBPg

  Z Julesem był poprzedni odcinek, mam nadzieję, że słuchałeś. A tak w ogóle, to przeżywamy wczesne lata młodości, kiedy spotykaliśmy się na Live’ie i godzinami rozmawiało nie tylko o grach :) Przy okazji donoszę, że przekonałem go do Legendary Encounters: Alien - którą uznał za najlepszy tematyczny deckbuilder, więc to jest coś!

  Co do Bernarda, to nie muszę mieć numeru telefonu, wychodzę z domu, przechodzę przez ulicę i już mogę go po plecach poklepać. No i ciesze się, że są jeszcze słuchacze, którzy doceniają starą gwardię, a nie tylko psioczą, że Tzymische maruda, itp. W każdym razie, planujemy z Dr Judymem i Beno coś nagrać wkrótce. Trzymaj rękę na pulsie!

  Co do 10-lecia, to jeszcze daleko…

 5. Fredi napisał(a):

  Dziękuję Tobie za polecenie kanału, widzę że produkcja się mocno rozkręca :)

  PS. Tak, słuchałem poprzedni odcinek, w zasadzie słuchałem wszystkie poprzednie odcinki, łącznie z zerowym. Tak tylko sobie pomyślałem przy okazji tej rocznicy jak to wyglądało na początku, i kto tam regularnie występował i że fajnie byłoby aby to grono się kiedyś zebrało i powspominało te lata. Jak się zmieniły same gry, ich podejście do grania itd. Macie już taki rozmach czasowy że możecie się pokusić na takie analizy na własnym przykładzie, inne podcasty nadal muszą tylko trzaskać bieżące podśmiechujki.

 6. cooldan napisał(a):

  Nie miałem zielonego pojęcia o tym, że tak mówię :D