17
listopada

GFW Radio - The Brodeo

Kiedy podcasty jeszcze raczkowały i nikt nie sądził, że będzie to ”next big thing” redaktorzy nieistniejącego już dziś największego magazynu o grach komputerowych w USA - Computer Gaming World zostali zmuszeni do nagrywania cyklicznych audycji. Minęło pół roku zanim się z tym oswoili i CGW Radio odnalazło swój własny styl, który wiele podcastów próbowało i nadal próbuje bezskutecznie skopiować. Zawsze na luzie, zawsze niepokorni rozmawiali o branży gier, o ‘mrocznych’ kulisach powstawania magazynu, o tym w co ostatnio grali, nierzadko robiąc frapujące dygresje na temat komiksów, czy serialu Lost. Towarzyszył im zawsze specyficzny wdzięk i spora dawka humoru. Z czasem CGW zmieniło markę na Games For Windows Magazine, a podcast nazwę na GFW Radio znaną nawet po zamknięciu magazynu. Wielu wiernych fanów zawsze jednak będzie kojarzyć ich jako The Brodeo.

The Brodeo - GFW Radio crew

The Brodeo było niepowtarzalne, gdyż składało się z nietuzinkowych osobowości. Jeff Green, redaktor naczelny, znany z niewyparzonego języka i anegdot branżowych, błyskotliwy Shawn Elliott, najbardziej analityczny, przenikliwy i wygadany profesjonalny entuzjasta, dalej Sean Malloy, oaza spokoju i gorliwy gracz w World of Warcraft oraz Ryan Scott, milczek potrafiący nie powiedzieć ani jednego słowa przez cały podcast. Grono, od pewnego momentu, uzupełniali Teksańczyk Robert Ashley, zwany doktorem MaxChill i Anthony Gallegos legitymujący się odznaką rycerza Jedi.

Ale to już było i nie wróci więcej. Sean Malloy odszedł do Blizzard, Jeff do EA, a Shawn Elliott do 2K Boston. The Brodeo w kwiecie popularności z dnia na dzień przestało istnieć. Niedługo po tym Scott i Gallegos na fundamentach GFW, stworzyli LAN Party, ale to już nie to samo.

Ten mało znaczący i bardziej pisany z sentymentu wpis to hołd ludziom, którzy definiowali profesjonalny entuzjazm i po części nie byłoby Fantasmagierii, gdyby nie ci goście. Poniżej link do całego archiwum GFW Radio i kilka moim zdaniem wartych uwagi odcinków.

GFW Radio (podcast w j. angielskim) http://gfwradio.1up.com

Kilka odcinków wartych odnotowania:
GFW Radio 20/12/2007
GFW Radio 19/03/2008
GFW Radio 04/01/2008
GFW Radio 08/04/2008
GFW Radio 11/06/2008
GFW Radio 20/08/2008

Autor: Dahman

2 Koment. do “GFW Radio - The Brodeo”

 1. KaszaWspraju napisał(a):

  Jak to dobrze i fajnie zarazem, że przybliżasz nam historię sztuki jaka jest podcast. Zasysam i okaże się z czym to się je.

 2. RiBEL napisał(a):

  To może by tak wymienić inne podcasty o grach których słuchacie ?

  Z mojej strony:

  Z racji że interesują mnie gry jako takie, ale także (czy też przede wszystkim) tworzenie gier są to:

  http://www.gdcradio.net/ - kilka darmowych nagrań z GDC plus różnego typu wywiady z ludzmi z branży .

  http://gametheoryshow.com/ - analiza branży, wywiady itp - niestety aktualnie już nowych odcinków nie będzie.

  No a z typowo o grach to muszę wymienić
  http://polygamia.pl/category/community/podcast
  Ja ich tam lubię - tak czy inaczej mało jest polskich podcastów o grach.

  Jeśli macie jakieś inne warte polecenie audycje to ja chętnie spróbuję.