17
stycznia

Kiedy gry przejdą na inny poziom…

Fanasmagieria komiks 3

Coś się jeszcze udało wykopać, choć pasek był mocno niedokończony, postanowiłem wrzucić, bo szkoda, żeby się zmarnował. Co starsi gracze pamiętają jak rewolucyjną grą była Red Faction i ile przyjemności dawała rozwałka otoczenia i “przekopywanie skrótów”.

Red Faction jest osadzoną w realiach science-fiction multiplatformową grą FPP firmy Volition Inc., twórcy uznanych serii Descent oraz Freespace.

Gracz wciela się w Parkera, górnika pracującego w marsjańskich kopalniach korporacji Ultor. Niewolnicze traktowanie oraz strach przed szerzącą się wśród robotników chorobą - Plagą - doprowadzają do wybuchu rewolucji. Przewodzi jej tajemnicza Eos, założycielka ruchu Czerwona Frakcja (tytułowe Red Faction), w szeregi którego wstępuje także Parker.

Cechą odróżniającą Red Faction od innych przedstawicieli gatunku jest zastosowanie technologii Geo-Mod, pozwalającej dowolnie modyfikować otoczenie. Często zamiast szukać drogi w tunelach kopalni, gracz może za pomocą materiałów wybuchowych przebić się do innych pomieszczeń. Z rozwojem fabuły możliwości deformacji stają jednak ograniczane, a rozgrywka coraz bardziej przypomina tą z innych gier FPP…
źródło: wikipedia

Autor: Dahman
Tagi: ,

3 Koment. do “Kiedy gry przejdą na inny poziom…”

 1. Tzymische napisał(a):

  Jak dla mnie RF mialo najlepszy multi ever. Najwazniesze bylo, ze kazda rozgrywka toczyla sie na praktycznie innej mapie. I byla totalnie nie przewidywalna, znajomosc mapy przydawala sie w pierwszych 5 minutach potem bylo to bezuzyteczne.

 2. Dahman napisał(a):

  Z innej beczki, zaginiona scena z filmu Avatar: http://mega.kot.wrzuta.pl/film/4XiqWlonqkD/video_1

 3. Loki Lyesmyth napisał(a):

  grałem na multi w redfaction, ze 3 4 serwery istnieją i dziś!
  polecam można się pośmiać :)