14
maja

Fantasmagieria - Podcast 16 - “Microsoft PlayStation 360″

Tym razem bez opóźnień i do tego nie mówimy o GTA IV. Koncentrujemy się na kolejnej odsłonie Gears of War, a właściwie komentujemy niedawno wypuszczony zwiastun. Nie jest tego wiele, ale niektórym wyostrzyło apetyt. Porozmawiamy o naszych oczekiwaniach, jednocześnie licząc, że fabuła będzie wyraźniej zakreślona, z mniejszą liczbą niedopowiedzeń. (Mały komentarz do mojego przejęzyczenia, nie chodzi o to, że Gears of War jest w 3D, a że z perspektywy trzeciej osoby.)

Fantasmagieria 16

Kolejnym tematem, któremu po święciliśmy trochę czasu w tym odcinku, jest wojna konsol i obecne miejsce PC jako maszyny do grania. Wszystko w kontekście ostatniej wpadki serwisu GameTrailers, gdzie zamieszczono porównawczy fragment gry Race Driver GRID na obu konsolach, podpisując omyłkowo materiał z PS3 jako Xbox 360. Logiczne jest, że gdyby to był świadomy ruch, GT dałby bardziej finezyjny pokaz edytorski. Niestety jak zaczarowani, fanboje PlayStation3 stanęli na straży, rozebrali klip na części i rozpoczęli kolejną tyradę uciśnionych, gdzie ich konsola jak zwykle mimo bycia przecież superkomputerem, kolejny raz ukazywana jest w niekorzystnym świetle. Spisek ktoś powie. Internet zalała lawina komentarzy, my zastanawiamy się czy ma to sens i jakby wyglądał świat z jedną konsolą opartą o sprzęt Sony, z oprogramowaniem Microsoftu.

Na koniec poznęcamy się nad enigmatyczną usługą Home, firmowaną przez Sony, chwaląc jednocześnie dobre chęci rozrywkowego magnata, wydającego polską wersję PlayStation Store.

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij szesnasty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 16 [69:51m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , ,

5 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 16 - “Microsoft PlayStation 360″”

 1. Gothix napisał(a):

  co jest odtwarzacz tylko odtwarza do 34 minuty :P

 2. Dahman napisał(a):

  Musi byc jakis feler z podPressem. Po przeladowaniu od nowa strony (zrestartowaniu przegladarki) powinnien od nowa zaladowac do nagranie. Zuwazylem juz takie akcje wczesniej, niestety nie wiem co jest przyczyna, nagranie na pewno jest cale.

  Jesli ktos zna jakas alterantywe do podPressa, to prosze o emaila na dahman /malpa/ fantasmagieria.net

 3. Gothix napisał(a):

  I co z 17 fantasmagierią?

 4. ediman napisał(a):

  witam
  mam pytanko
  swietny operowy utwor leci w tle m.inn. w 30 minucie, co to za utwor?

 5. Dahman napisał(a):

  Hmm… nie pamietam dokladnie, ale podklad pod ten odcinek pochodzi z gier Freedom Fighters i Fahrenheit.