18
lutego

Fantasmagieria Herald-Tribune I

FHT - Wydanie I.

Autor: Dahman
Tagi:

27 Koment. do “Fantasmagieria Herald-Tribune I”

 1. Absurd napisał(a):

  Coś pięknego, uśmiałem się.

 2. Iron napisał(a):

  Motyw z “prezentem pod choinkę” najlepszy :)

 3. Pudełko napisał(a):

  o kurcze jestem w gazecie!

 4. Loki Lyesmyth napisał(a):

  Moocha była lepsza xD

 5. Tzymische napisał(a):

  @pudelko > i pierwszy raz nie w kronice kryminalnej :D

 6. olszes napisał(a):

  Świetny pomysł ! Kontynuacja byłaby mile widziana ;)

 7. tzymische napisał(a):

  olszes > stay tuned :P

 8. John napisał(a):

  Czytam nagłówek i od razu napotykam gafę takiego kalibru - “17-ty luty”… 2 błędy w zapisie daty? Co się z Wami dzieje? :D

  Primo - niedopuszczalne jest dopisywanie w ten sposób końcówek do liczebników. Po drugie - nie 17 luty, tylko 17 lutego. Apeluję o poprawę, bo takie rzeczy niemiłosiernie kują w oczy!

 9. John napisał(a):

  Już nie wspomnę o tym, że nazwy dni tygodnia piszemy małą literą. :P

 10. tzymische napisał(a):

  @John > kuja? chyba konie? ;)
  Zdaje sie ze powinno byc: kluja ;) to tak na marginesie…

 11. tzymische napisał(a):

  @John > Oszczedzamy na korekcie i dobrze nam z tym. Wyszlismy z zalozenia, ze skoro serwisy zwiazane z gigantem prasowym moga poslugiwac sie ‘niby’ polszczyzna to my mozemy miec pare bledow kowalskich :P

 12. Dahman napisał(a):

  No, John, czytam twój komentarz i od razu napotykam gafę wielkiego kalibru, związaną z czytaniem, oczywiście. Gdzie ty tam masz 17-ty? Jest jak byk 18-ty! Poza tym coś może w oczy kłuć, a nie kuć. Wiem, czepiam się, bo sam nie lubię jak ludzie stawiają spacje przed znakiem interpunkcyjnym, albo nie po. Nie będę się też wykręcał, że to taki zapis daty i też jest poprawny, bo nie jest. Będę miał czas poprawię. Nothing’s perfect but can be.

 13. Kelebrin napisał(a):

  A przed “albo” nie daje się przecinka, Dahmanie. :)
  No i kto w ogóle patrzy na datę? Sądzę Johnie (a raczej Janie), że na te błędy celowo polujesz.

 14. Dahman napisał(a):

  Tu temat dla prof Miodka, ale i przed “albo” stawia się czasem przecinki.
  Więcej na ten temat na stronie http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-albo

 15. Iron napisał(a):

  Zawsze mnie zastanawiało to skąd ci wszyscy “growi dziennikarze” mają w domach jednocześnie X360, PS3 i jeszcze parę innych konsolek, czy wydawcy za jedną recenzje gry naprawdę płacą takie kracie ? czy po prostu pracują w paru firmach na raz żeby tylko jakoś przeżyć do 1wszego ?
  Bo nie wierze w to żeby z pracy w portalu o grach gdzie zarabiają ok 1600 zł było ich na to wszystko stać

 16. Dr Judym napisał(a):

  Jeśli mają to pewnie wypożyczone z redakcji, albo otrzymane od producenta w prezencie z okazji jakiejś imprezy branżowej (u nas chyba niezbyt częsty widok). Z tego co kojarzę, to u nas się nie da z tego wyżyć i ludzie pracują w ten sposób w ramach drugiego zawodu, po godzinach. Ew. takie redakcje są poczekalnią, świetnym miejscem dla studentów czy ludzi na początku kariery, coś jak praca w empiku. Ludzie jarają się samą możliwością pracy, mniejsza o to za ile.

 17. Iron napisał(a):

  @Dr Judym Miałeś okazji pracować w takim “zawodzie” ? czy tylko tak słyszałeś od kogoś ?

 18. Loki Lyesmyth napisał(a):

  http://www.youtube.com/watch?v=oua2ut-QvPA&feature=feedf

  jeden naprawde wspaniały treiler, obrazujący jednocześnie tragedia i desperację, pokazujący walkę, naprawde dobrze wyglądający.
  generalie obrazujący całe sedno gry
  wiadomo, że o grze nic w sumie nie można powiedzieć pewnego, że to tylko trailer i takie tam, ale mi się podoba :)

 19. John napisał(a):

  Dahman i Tzymische - hah, widzę, że jesteście wyjątkowo spostrzegawczy, już myślałem, że mój chochlik przejdzie niezauważony. :D

  Co do komentarza Kelebrina, wcale nie poluję celowo, robię to dlatego, że na Fantasmagierii wielokrotnie wytykaliście błędy (wprawdzie większego kalibru, ale jednak) tak zwanym dziennikarzom growym - jeśli więc to robicie, byłoby miło, gdybyście sami zachowywali poprawność. Przynajmniej na niwie tak błahych usterek. Tylko proszę o powstrzymanie się od komentarzy, że bronie polskiego, wybitnego dziennikarstwa growego. :P

 20. John napisał(a):

  Cholera, wybaczcie dwa posty pod rząd, ale zaraz ktoś wytknie mi błąd, że zamiast “bronię” napisałem “bronie” w ostatnim zdaniu komentarza. Poprawiam się zatem na wszelki wypadek. :D

 21. Dahman napisał(a):

  John, nie mam absolutnie nic przeciwko wytykaniu bledow, szczegolnie, gdy nie jest to wytykanie zlosliwe. Jak widac, poprawilem date, dodalem pare kropek i powinno byc juz ok.

 22. John napisał(a):

  Tylko akurat przy zapisie daty nie stosuje się kropek. :P Po co ją dodałeś po “18″? :D

 23. Dr Judym napisał(a):

  Iron — tak, aczkolwiek dość krótko, w miarę szybko przeszedłem do tłumaczeń gier. Ta branża to jest niezły pomysł na początek “kariery”, ale z upływem lat przychodzą różne potrzeby, których tutaj nie zaspokoisz. To małe, zamknięte środowisko, jakiekolwiek próby zmian z twojej strony są odbierane jako “nieznajomość miejsca w hierarchii”.

  Freelancing jest lepszy pod tym względem, więcej źródeł zarobku, większa niezależność, inne stawki i traktowanie.

 24. Dahman napisał(a):

  John, dalem specjalnie, bo uwazm, ze zapisywanie liczebnikow porzadkowych powinno byc z kropka, zawsze. Jesli w gazetach jest odwrotnie, trudno. Bede niekonformista.

 25. John napisał(a):

  Dahman - nie chodzi o to, jak jest napisane w gazetach, tylko co głoszą zasady języka polskiego. A te jasno określają, że przy zapisie daty liczebnik porządkowy zostawia się bez kropki. Co więc miałeś na celu zapisując tę datę w sposób błędny (bo, jak stwierdziłeś, zrobiłeś to specjalnie)? Nie powiesz chyba, że pragnąłeś w ten sposób wyrazić dezaprobatę wobec zasad języka polskiego. :D Albo ja tu czegoś po prostu nie rozumiem…

 26. Dahman napisał(a):

  Tak wlasnie! ;)

 27. Dr Judym napisał(a):

  Miałem kiedyś w ramach projektu tłumacza, który mi tak pisał. Całą grę musiałem po nim potem poprawiać, myślałem że go zatłukę ;)