10
czerwca

Fantasmagieria - Podcast 20 - “Przyjazń czyni cuda, czyli o PR w branży gier”

W przerwie między meczami mistrzostw Europy piłki nożnej, zebraliśmy się w składzie Dahman, Vach i powracający po znacznej nieobecności Tzymische, aby nagrać kolejny, 20. już odcinek Fantasmagierii.

Na początku, krótko o grze LEGO Indiana Jones, grze lekkiej, łatwej i przyjemnej. Zanim też, przejdziemy do głównych tematów dyskusji, będzie jeszcze kilka słów o Dark Sector, grze niezrozumianej przez mainstreamową większość, wzbudzającą bardzo skrajne emocje.

Fantasmagieria 20Temat pierwszy. Rola Public Relation w branży gier i jak dobre stosunki z wydawcami wpływają na rzetelność dziennikarską. Bez potępiania porozmawiamy o sposobach nieinwazyjnego wpływania na recenzentów, metodach zaskarbiania sympatii, wywierania nacisków i zakręcania kurków na materiały promocyjne.

Temat drugi. Poprawność polityczna, a miałkość gier. Dyskutujemy o tym jak gry tracą na charakterze na rzecz unikania jakichkolwiek kontrowersji. Jako pierwsi przewidujemy obsadę trzeciej części Gears of War. Jednocześnie zastanowimy się nad obecnym targetem gier i jak bumerang powróci dyskusja o poziomie trudności, zminiejszajacej się w grach liczbie wyzwań, sprawiających satysfakcję po ich pokonaniu, trudnych etapów, na rzecz bez stresowej rozgrywki.

Słowo na środę, czyli na koniec parę słów o Battlefield: Bad Company, która przenosi konsolowe shootery na kolejny poziom. Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwudziesty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 20 [84:20m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 20 - “Przyjazń czyni cuda, czyli o PR w branży gier””

 1. niebieski napisał(a):

  Wiecie co? PIerwszy raz nie wytrzymałem do końca podcastu. Wystarczyło mi pierwsze kilka(naście?) minut pyskówki, która skutecznie mnie zniechęciła (żeby nie napisać zażenowała).

  Nie mam żadnego podcastu na swoim koncie, ale regularnie słucham kilku rodzimych jak i tych w języku Shakespeare’a i jedyne co mi się nasuwa to:

  a) lepsza edycja (ciąć głupoty)

  lub

  b) zmienić dyskutantów

  Póki co mój iTunes dostaje komende “unsubscribe”.
  No offense. Powodzenia!

 2. Dahman napisał(a):

  No prosze, ledwo wrocil Tzymische i taka bomba :) Szkoda, mniej wiecej od 15 minuty jest powazniej i nie ma mowy o pyskowce. Poczatek mial byc swobodny, rozmowa bez stywnych zachamowan.

  Czekamy na kolejne opinie i rady od innych sluchaczy. Bardzo nam przykro z powodu twojej decyzji, oczywiscie sie nie obrazamy i zyczymy sukcesow na przyszlosc.

 3. Gothix napisał(a):

  A mi się jak zawsze podobało ;)
  Po prostu taki urok ma Fantasmagieria :D

 4. dzidek napisał(a):

  niebieski, bez urazy ale co ty pie***sz??? Ja tam zadnej pyskowki nie widze. PC bardzo fajny jak zawsze!

 5. fircyk napisał(a):

  słowem klucz było: “misiu” :>

 6. Troubleman napisał(a):

  Czekalem na ta pyskowke i sie jakos nie doczekalem:)Dosyc ciekawa dyskusja o PR w branzy…