10
maja

Fantasmagieria - Podcast 250 - “Wydanie specjalne: Składanka jubileuszowa”

Drodzy moi, z nieukrywaną przyjemnością prezentuję kolejny odcinek Fantasmagierii. Satysfakcję mam tym większą, że jest to odcinek specjalny - dwieście pięćdziesiąty. Dokładnie 5 lat, 3 miesiące i 11 dni temu, tj. 30 stycznia 2008 roku, w odmęty internetowego eteru trafiła pierwsza trzeszcząca empetrójka, która zapoczątkowała na rodzimej scenie trwający do dziś fenomen.

Fantasmagieria 250

Długo zastanawiałem się nad koncepcją tego co chciałbym na tę okazję przygotować. Kolaż z najlepszych fragmentów już był, słuchacze w wirtualnym studiu też, mały zlot zaliczony, a jakże, odcinek z wideo proszę bardzo, a znowu na własny konwent musimy jeszcze trochę zapracować. Jedno było pewne, skoro fetujemy historyczny moment dla historii polskiego podcastingu o grach, nie może zabraknąć osób, które się do niego przyczyniły.

Niestety nie udało nam się znaleźć jednej takiej chwili, co każdemu by pasowała. W porannych godzinach udało mi się złapać Juliusza, który zamiast grillować zgodził się pogawędzić jak za starych dobrych czasów. Benka udało się wyrwać z pracy i zamknąć w salce konferencyjnej, osiągając tym samym legendarny już poziom jakości dźwięku. Znowu z Piotrkiem nie widzieliśmy się tak długo, że kiedy udało nam się wreszcie zasiąść do mikrofonów, z planowanego na dwadzieścia minut nagrania zrobiły się prawie dwie godziny (z których powstanie kolejny, osobny odcinek Fantasmagierii). Na koniec, przed koncertem życzeń, spotkałem się jeszcze z najmłodszymi stażem kompanami, Michałem i Piotrkiem, i w ten sposób koło się domknęło.

Dziękuje wszystkim, że są z nami, szczególnie tym, co od samego początku. Pamiętajcie, żeby po wysłuchaniu polecić znajomym!

Odcinek dedykuje mojej kochanej żonce. Bez jej wyrozumiałości i wsparcia musiałbym odwiesić mikrofon na kołek już dawno temu.

Ściągnij dwieście pięćdziesiąty odcinek podcastu
Wersja HQ (192 kbps stereo)

 
 Fantasmagieria - Podcast 250 [96:12m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , ,

17 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 250 - “Wydanie specjalne: Składanka jubileuszowa””

 1. draak napisał(a):

  Gratulacje! Imponujący wynik i forma przez te wszystkie lata nagrywania!

 2. Geeko napisał(a):

  Miły, wspominkowy odcinek :).
  Gratuluję dobicia do 250 i życzę kolejnych 250 i wiele wiele więcej :).
  Co do samej treści, zgadzam się z Piotrkiem, niestety jakiekolwiek badanie gier, czy interesowanie się ich bebechami to raczej raczkująca dziedzina w Polsce. Zazdroszczę mu za to, że ma z kim o tym pogadać, ja ze swoimi starymi grami i czytaniu o ich budowie (zarówno nowych jak i starych) jestem raczej odosobniony w swoim otoczeniu :P.

 3. RandallFlagg napisał(a):

  A, właśnie, Dahman, żonie dałbyś wreszcie coś powiedzieć :)

 4. rashiell napisał(a):

  Pod pewnego czasu jesteście moim podcastem nr 1 !! Trzymajcie tak dalej i życzę sobie oraz wam kolejnych przynajmniej 250 odcinków.

 5. Vincent Venoir napisał(a):

  Gratuluję!
  Damianie, jesteś bogiem szarmanckiego trollingu. Przytluliłem pudełko z chińczykiem i tak długo płakałem..

 6. Rakken napisał(a):

  Moje Gratulacje. Słucham od daaaawna i nie zamierzam przestawać! Trzymajcie tak dalej!

 7. rev napisał(a):

  Gratulacje! Życzę wam kolejnych 250 odcinków. ;)

  PS. Grał ktoś w Catherine? Czy to ja jestem jakiś słaby czy ta gra jest momentami frustrująco trudna na poziomie normal?

 8. dr_judym napisał(a):

  Przeszedłem Catherine, nie pamiętam czy na poziomie normal. To prawda, gra dość szybko robi się dość trudna. Końcówka jest po prostu wnerwiająca ;)

 9. GwynBleidd_79 napisał(a):

  Gratulacje. Mam nadzieję, że Fntasmagieria nigdy nie przestanie nadawać :) Jesteście moim jednym z ulubionych podcastów. Jesteście medium, które cenię sobie bardziej niż radio czy telewizja albo gazeta, docencie to i trwajcie wiecznie ;)

 10. davis napisał(a):

  Słuchałem, słucham i będę słuchał. Dzięki za te setki odcinków!

 11. Khorne napisał(a):

  Chciałbym w końcu podziękować za podcast :) Słucham was od mniej więcej 90 odcinka, lecz w końcu odważyłem się napisać komentarz. Tak więc jeszcze raz wielkie dzięki za 250 odcinków i powodzenia w robieniu następnych, może nie będę pisał pod każdym odcinkiem lecz wiedzcie, iż me uszy są zawsze dla was otwarte ;)

 12. Michał Kowal napisał(a):

  I ja dziękuję za 250 odcinków. I tak, Masa Kultury jest jednym z tych podcastów, który powstał między innymi na skutek inspiracji Fantasmagierią. A właściwie “Kącikiem Kulturalnym”. Kiedy ten kącik wyleciał z rozpiski stwierdziłem, że muszę założyć własny :) Nagrywajcie dalej w pokoju!

 13. Robson napisał(a):

  Chińczyk jest najlepszy :D. Bo w niego grałem przeszło 20h, a w inne planszówki max. 5 godzin. Takie moje (nie)obiektywne zdanie ;)

  Jeszcze raz graty, czekam na kolejne odcinki.

 14. szkapeleniowieczek napisał(a):

  Jules wrzuć gdzieś wszystkie GameHoty spakowane w 1 pliku, na pewno znajdą się chętni na ich przesłuchanie.

 15. Igrek napisał(a):

  Ja też gratuluję 250 odcinków i dziękuję, że mogłem w dwóch wystąpić i w minimalnym stopniu uczestniczyć w tym wielkim przedsięwzięciu. :)

  Ja należę do tej grupy osób, o których Dahman mówił, którzy rzadko komentują, ale wiernie słuchają.

  Powodzenia i kolejnych 250 odcinków!

 16. mads napisał(a):

  Gratuluje!
  Miło się słuchało opowieści o Załodze :)

 17. bax napisał(a):

  Dzięki za kapitalny podcast! Tak trzymać