27
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 262 - “Halo Elizejskie”

Fantasmagieria 262Normalnie o tej porze roku wpis do odcinka dotyczyłby targów gamescom w Kolonii, a na obrazku obok znalazłaby się zjawiskowej urody niewiasta. Niestety po tym jak większość rewelacji związanej z nową generacją konsol zdążyła już wyrwać nas z kapci podczas tegorocznych E3, dla Europy wiele nie zostało i podeszwy nawet nie drgną. W tym roku nie będzie już niespodzianek i powoli zabieramy się za śmietankę nadchodzący  miesięcy. Bądźcie spokojni, w samej audycji oczywiście przez ponad połowę odcinka komentujemy co jednak przykuło naszą uwagę na tej zakrapianej, trzystutysięcznej imprezie za Odrą.

W co ostatnio grałeś? Skromnie, bez dużych tytułów. Porozmawiamy o War Thunder, dla miłośników lotnictwa, Open Me dla lubiący połączenie zabawy logicznej i fizycznej, Puppeteer dla fanów urywania głów marionetkom, itd.

Będzie również kącik kulturalny, a w nim relacja z rodzinnego wypadku do kina na “Samoloty” z dramatycznym kosztorysem, a także słów kilka o Elysium, najnowszym filmie sci-fi Neilla Blomkampa, któremu Microsoft, w wysadzanej diamentami walizce, powinien dostarczyć 300 milionów dolarów na nakręcenie filmu Halo!

W rozmowie udział wzięli Cooldan, Nexus i Dahman. Zapraszamy do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij dwieście sześćdziesiąty drugi odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 262 [114:17m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , ,

11 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 262 - “Halo Elizejskie””

 1. Adi napisał(a):

  Zwiastun Wiedźmina przypomniał mi sceny z “Dolarowej Trylogii” Moricone :) .

 2. Adi napisał(a):

  1 listopada w Polsce premiera “Gra Endera” na podstawie książki Orsona Scotta Carda. Oprócz tego że książka jest znana z tego, że krytykują ją środowiska homoseksualne to jeszcze książki Carda są bardzo głębokie i fabuła zaskakuje szczególnie “Gra Endera”.

  http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+2-31470

 3. Dahman napisał(a):

  Raczej nie krytykują samej książki, co najwyżej autora i od lat bojkotują wszystko z czym jest związany. Wiele z tych osób nigdy nie zobaczyło jaką świetną grą jest Shadow Complex. Takie, na złość mojej mamie, niech mi ucho odmarznie.

 4. Adi napisał(a):

  Oczywiście Damian, masz rację :D . Użyłem zbyt dużego uproszczenia.

 5. Dahman napisał(a):

  Jak już jesteśmy w kręgu pisarzy scifi, to udało się uchwycić obraz Ryftera z Rozgwiazdy Petera Wattsa. http://animal.discovery.com/tv-shows/mermaids/videos/camera-captures-mermaid-on-diving-vessel.htm

 6. SennseJ napisał(a):

  Kolejny bardzo przyjemny w odsłuchu odcinek. Zmiany muzyczne trzymają poziom.

 7. Razle napisał(a):

  Nieee, oddajcie stare intro, bylo idealne i towarzyszylo nam przez 261 odcinkow (na poczatku mono) :(
  Damianie, jestes niesamowity, slucham twojego podcastu od 100 odcinka, nienaruszalna skala. Dziekuje za kazdy odcinek

 8. Dahman napisał(a):

  Razle: Musimy trochę poeksperymentować, bo formuła nam trochę skostniała. W końcu to już prawie sześć lat na karku. Stare intro będzie od czasu do czasu się pojawiać ze starą ekpią, ale w tym momencie stawiamy na te drobne zmiany. Nowe intro to efekt pracy Michała, więc jak coś możecie mu podrzucać propozycję modyfikacji, np. więcej dubstepu, więcej bassów, więcej giary, więcej starego, itd. :)

 9. koach23 napisał(a):

  Hej, słucham od jakiegoś czasu, i doszedłem do wniosku, że tak dalej być nie może, Michał Kita notorycznie używa błędnego sformułowania “w każdym bądź razie” , albo “w każdym razie” albo “bądź co bądź” nigdy tego nie mieszamy.. . Rzucił mi się w uszy też drugi błąd, “przekonywujący” >:( “przekonujący” lub “przekonywający” a nie miszmasz tychże wyrazów

 10. Nexus napisał(a):

  koach23 - takie kontaminacje są niestety poza moją kontrolą. Nie mogę obiecać postanowienia poprawy, aczkolwiek próby zapanowania nad tym pewnie się kiedyś podejmę. W każdym razie, dzięki za info.

 11. koach23 napisał(a):

  Dzięki, wiem, że ciężko jest się wyzbyć językowych przyzwyczajeń, bo sam często miewam z tym problem, w tym odcinku jakoś wyjątkowo mnie to drażniło, ale tak poza tym to dobry odcinek, przyjemnie się słuchało