23
lipca

Diablo III.

Do tego momentu sądziłem, że nie mam sentymentu do Diablo. Zagrywałem się w pierwszą część, która powalała klimatem, a małe osiedlowe sieci idealnie nadawały się do coopa i mam z tamtych czasów tylko najlepsze wspomnienia. W Diablo 2 grałem jednak mało i ’szokujące’ obwieszczenie trwania prac nad trzecią częścią nie zrobiły na mnie wrażenia, do momentu… do momentu zobaczenia, opatrzonego komentarzem dewelopera, 20 minutowego filmu z gry. Wspomnienia odżyły.

Diablo 3

Film, który możecie oglądać poniżej pojawił się już kilka tygodni temu, jednak nie wszyscy mieli okazję się z nim zapoznać, przygwożdżeni natłokiem newsów z E3′08.

Zwiastun nie ma słabego punktu. To genialnie skrojony kawałeczek gry, prezentujący dwie klasy, barbarzyńcę i witchdoctora (swoistego nekromantę), podstawowe elementy walki, korzystanie z czarów, interfejs, czy grę zespołową. W tle przygrywa fenomenalna oprawa dźwiękowa, która idealnie komponuje się z rytmicznymi uderzeniami wojownika. Lektor, pokrótce, opisuje co nowego napotkamy w grze, ale i tak wiemy, że podobnie jak ze StarCraftem 2, mamy do czynienia z liftingiem, liftingiem najwyższej próby.


Przyprawiony filmowymi efektami z tym samym, praktycznie nie zmienionym gameplayem powala. Najważniejsze jest to, że możemy gry spodziewać się już niedługo, mimo wszystko nawet zapowiadany 2009 rok nie brzmi tak odlegle.

Dla tej gry ludzie będą na nowo kupować pecety, a blaszak wyciągnie wyprostowany środkowy kabel w stronę niepobłogosławionych konsol. Uciemiężona pecetowa brać, która nie może liczyć na wsparcie sojuszu gamingu PC, wypnie tors, a matki znowu zaczną karmić piersią.

Smuci jednak, że Blizzard, tak rzadko eksperymentuje i jeśli coś nie jest perfekcyjne trafia do kosza, vide StarCraft: Ghost. Chciałoby się od nich zobaczyć coś więcej niż sequele.

Film dostępny również w wysokiej jakości na stronie Blizzarda.

Autor: Dahman
Tagi:

3 Koment. do “Diablo III.”

  1. KaszaWspraju napisał(a):

    “Level UP” za teksty na Fantasmagerii, co do D3 rażą tylko bajkowe kolory, brak Nekromanty i zapowiedziane znikanie ciał. Jak Miło było Się przechadzać po D1, żeby złoto wyrzucić, podziwiając stosy ciał, szkieletów.

  2. Dahman napisał(a):

    Mogę się założyć, że przy starszych sprzętach, wyłączenie bajerów graficznych spowoduje efekt retro i wszystko będzie jak w starym Diablo :)

  3. mic napisał(a):

    Jak nie podobaja sie wam bajkowe kolory, to zawsze mozecie sobie wrocic do diablo 1! ;>