12
listopada

Fantasmagieria - Podcast 301 - “Oniryczna wojna”

Fantasmagieria 301

Sezon świąteczny można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Liczba tytułów jest odwrotnie proporcjonalna do ilość czasu jaki mamy, aby w nie zagrać. Dlatego warto słuchać opinii osób, którym ufamy. Choć w tym odcinku o tym nie mówimy, należy pamiętać, że jeśli recenzji jakieś gry nie ma przed jej premierą to nie jest to bez powodu istotnego dla gracza, który musi rozsądniej dysponować budżetem. Zamawianie gier w przedsprzedaży w czasach, kiedy podaż nie jest limitowana, nie ma sensu. Nie dajmy się zwariować w dobie wydawania bubli i niedokończonych produkcji!

Po tym społecznym komunikacie zapraszam jednak do słuchania najnowszego odcinka. Nie martwcie się, stan gry 8. generacji to tylko pierwsze kilka minut.

W kąciku “W co ostatnio grałeś?” dyskutujemy o Call of Duty: Advanced Warfare oraz Sunset Overdrive. Pierwsza gra ma być swoistym restartem dla serii, a ta druga to strzelanka na wariackich papierach, z ratowaniem świata nie do końca na poważnie.

Wróci też kącik kulturalny - na pewno się cieszycie. W nim o filmach “Bogowie” oraz “Miasto 44″ (niestety Interstellar obejrzałem dopiero po nagraniu) i książkach “Cienioryt” Krzysztofa Piskorskiego, “Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego oraz “Świat bez końca” Kena Folletta.

Ogłoszenie: Po krótkiej przerwie powracam do modelu udostępniania dodatkowej zawartości wiernym słuchaczom za drobną przysługę. Jeśli jesteście zainteresowani rozmową na temat tzw. gamergate, to wpadnijcie na nasz profil na facebooku i dowiedzcie się co trzeba zrobić, aby audio-bonusik otrzymać.

W rozmowie udział wzięli Jules i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 301 [86:39m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , ,

10 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 301 - “Oniryczna wojna””

 1. ManicMario napisał(a):

  Świetny odcinek, dzięki! Dahman ja też nadrabiam Assasin 3 i gra jest świetna. 12 godzin za mną i wciąż nie czuje tego szamba, które wylano na tę grę po premierze. Wszyscy narzekali, a dla mnie to jak narazie najlepsza część serii od czasu dwójki. (Tylko, że mi się strasznie podobał chociażby… The Saboteur, tak więc mam nietypowy gust)

 2. Dahman napisał(a):

  Sabotażystę uwielbiam za ten Paryż, to że mogłem wspiąć się na szczyt wieży Eiffla i podziwiać panoramę metropolii.
  btw. http://www.fantasmagieria.net/?tag=the-saboteur

 3. Mercy napisał(a):

  Redakcjo, proszę zmieńcie host na pliki mp3, oba te serwisy hostingowe są beznadziejnie powolne.
  Dlaczego nie używacie Dropbox lub GoogleDrive ? Pozdrawiam i czekam znudzony aż się w końcu ściągnie.

 4. Dahman napisał(a):

  Jako alternatywę masz archive.org lub bezpośredni link (jest w rssie). Muszę sprawdzić jak się ma sprawa z dropboxem, bo jeśli mogę wrzucać bez opłat to nie ma przeciwwskazań :)

 5. pavlikowicz napisał(a):

  https://www.youtube.com/watch?v=Spa2-Akn2U8 piękny jest ten motyw muzyczny z Dragon Age: Inquisition. Pierwsze recenzje gry są bardzo pozytywne, szykuje się nam chyba świetna gra rpg.

 6. pavlikowicz napisał(a):

  Jules absolutnie przekonał mnie do sięgnięcia po “Filary ziemi”.

 7. Jules napisał(a):

  pavlikowicz - w tej chwili czytam Upadek Gigantów, czyli pierwszy tom trylogii Stulecie. Akcja zaczyna się w 1911 roku w Walii i biegnie przez kolejne wojny (I i II) do współczesności. Jestem mniej więcej w połowie (co daje poczucie warsztatu Folletta, zacząłem czytać w końcówce zeszłego tygodnia). Książka jest znakomita - myślę, że mógłby powstać na jej podstawie znakomity serial.

  Generalnie polecam - mam zamiar sięgnąć też po wcześniejsze książki tego pisarza.

 8. Tzymische napisał(a):

  Jules = > Follett ma znakomity warsztat - zreszta Filary Ziemi serial tez byl calkiem sprawnie zrobiony. Zreszta w 2007 napisal bardzo dobra kontynuacje ( w pewnym sensie) - do Filarow Ziemi - World Without the End. Dzieje sie jakies 150 lat po Filarach.
  Dobra rzecz :)

 9. Jules napisał(a):

  Tzymische - tak, własnie o World Without End czyli Swiecie bez końca mówię na podkaście :).

  Obie czytałem i Filary, i Świat bez końca.
  Oglądałem tez serial Filary Ziemi - który jest bardzo dobrze zrealizowany i bardzo dobrze się ogląda, chociaż po lekturze książki widziałem naprawdę sporo zmian w scenariuszu, które mi sie niekoniecznie podobały, na szczęście nie popsuły oglądania.

 10. Tzymische napisał(a):

  kiedys musze posluchac podcastow ;)