4
września

Fantasmagieria - Podcast 325 - “Metal Gear Genderance”

Fantasmagieria 325

Bez spoilerów. Znaczy miało być w opisie bez spoilerów, bo chciałem szybciutko wydać odcinek, ale kiedy już miałem rękę na wajsze, okazało się, że zapomniałem o intrze, pewien efekt dźwiękowy przesunął się w czasie, a i przydałoby się oczyścić ścieżkę, przejechać jakimś noise-gatem, kompresorem, wyciąć trzaski. Nihil novi sub sole dla podcastera. I tak jest już późno, mija kolejny dzień, a odcinek nie wydany. Postanowiłem w chwili od oddechu rozwinąć wpis, który pewnie i tak wielu z was po prostu ignoruje.

Pokrótce nadmienię, że oczywiście rozmawiamy o Metal Gear Solid V: Phantom Pain, ale ze względu na krótki okres po premierze, w naturalny sposób nie rozmawiamy o samej fabule. Bardziej wymieniamy się uwagami dotyczącymi tego czym dla nas jest seria gier Hideo Kojimy. Jeszcze raz komentujemy wydarzenia związane z wydaniem gry, zastanowimy się jak można zastosować protezę ręki z wersji kolekcjonerskiej i dlaczego Japończycy mają ją w skali 1:1.

Będzie o kwestii gender w kontekście postaci Quiet z MGSV, Poison z Final Fight i Kainé z Neir.

Będzie rozmowa o legendarnym nazistowskim pociągu z Wałbrzycha, który jak donoszą specjaliści, przewoził całą komnatę bursztynową i “Młodzieńca” Rafaella. Skóra na niedźwiedziu podzielona, a my czekamy na film z Indym i grę przygodową. Naturalnie zapoczątkuje to dyskusję o sytuacji zawodowej aktora Harrisona Forda i przegląd jego najlepszych filmów.

Z większy gier porozmawiamy także o Arkham Knight, grę po którą, po dzisiejszej rozmowie, na pewno sięgnę. Zresztą to Batman od Rocksteady, z głosem Kevina Conroya, cóż tu dodawać.

Z kącików innych, będzie trochę retro, porozmawiamy o grze zrobionej w pixel-arcie, tj. UFO Enemy Unknown. Zapowiemy też naszą obecność na Pixel Heaven 2015 (25-27 września). Więcej szczegółów w kolejnych odcinkach i na fanpage’u. Będzie nam miło spotkać słuchaczy osobiście!

W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta dwudziesty piąty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 325 [123:06m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , ,

7 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 325 - “Metal Gear Genderance””

 1. sajet1 napisał(a):

  O ! No to czas odpalić Diablo.

 2. Mada Mada Dane napisał(a):

  Co do konto za 3.5zł. Najważniejsze. Te gry działają tylko w trybie offline, wiec nie można grać przez sieć, ani korzystać innych opcji które wymagają internetu. Po wpisaniu passów pobieramy grę, nawet jak nas wyloguje, to gra nadal się pobiera. Po pobraniu gry, znowu się logujemy, odpalamy grę i przechodzimy w tryb offline. Potem wystarczy odpalać steam w trybie offline, nie trzeba już się logować na konto. Zapytacie, po co tak kombinować, już lepiej zainstalować pirata. Pewnie wielu z was słyszało o zabezpieczeniu Denuvo. Do tej pory to zabezpieczenie było łamane dopiero po miesiącu od daty premiery, kupując konto za 3,5zł, nie potrzebujemy cracka. Konta za 3,5zł kupują głównie piraci. Rewolucyjne zabezpieczenie znowu zostało złamane, teraz w inny sposób.

 3. Dahman napisał(a):

  Ciekawe jest to, że metoda tak dobrze się ma i allegro nic z tym nie robi.

  Mnie generalnie bardziej ciekawią oferty w sklepach typu cdkeys czy g2a, bo tam jednak sprawa wygląda na mniej szemraną choć ceny zaskakująco niskie.

 4. Makus napisał(a):

  Chciałbym zdementować informacje o rzekomym braku motorniczych tramwajów płci żeńskiej w PL. W Warszawie w ZTM panie stanowią spory odsetek motorniczych

 5. Dahman napisał(a):

  Makus, panie kierujące tramwajami to polska tradycja, ale tu rzecz się rozchodziła o panie kierujące autobusami :)

 6. R4Zi3L napisał(a):

  Potwierdzam… widziałem może ze 2 razy Panie w moim mieście w autobusie

 7. Makus napisał(a):

  To pewnie przez to, że kiedyś królowały Ikarusy. Bez wspomagania weź tu kieruj takim kolosem. Zmienia się to, bo i autobusy (czy Tiry) się zmieniają