17
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 324 - “Ten nie o grach”

Fantasmagieria 324

Dopełniając młodej tradycji nagrywania w studni, za to twarzą w twarz, rozmawiamy praktycznie o wszystkim tylko nie o grach. Odcinek krótki, więc możecie wybaczyć naszą impertynencję, spontaniczność i brak przygotowania. Ściągajcie na własną odpowiedzialność, ale koniecznie dajcie znać, czy wam taka forma od czasu do czasu odpowiada, czy nie.

W każdym razie, nie mogliśmy przejść obojętnie obok eksplozji w Tianjin, która ewidentnie została wywołana w celu ukrycia miejsca przybycia T800. Koniunkcja dwóch linii czasu, spowodowała najpierw implozję (wybuch pierwszy), a później niespodziewaną eksplozję (wybuch drugi) wynikłą z niedokładnych informacji dotyczących umiejscowienia materiałów wybuchowych w kontenerach znajdujących się w pobliżu miejsca teleportacji. W sztabie generalnym wywołało to poruszenie i poproszono agenta Jacka Stronga o przygotowanie planu awaryjnego.

W celu zamydlenia oczu opinii publicznej i zbagatelizowania sytuacji, zbudowano Audrey “T1000F” Hepburn, wysyłając ją na dwa lata przed incydentem. Misternie przygotowany plan zakładał sukcesywne przejęcie kontroli nad społeczeństwem poprzez linię androidów-sobowtórów i staranne odwrócenie uwagi od późniejszego wydarzenia. Model został zaprojektowany tak, aby do złudzenia przypominał pewną aktorkę popularną w latach 60. ubiegłego wieku. Kolejne dwa modele, tak zwani “młodzi” Micheal Douglas i Arnold Schwarzenegger, zostali już przygotowani do eksploatacji i wdrożeni na parę miesięcy przed. Plan okazał się sukcesem. Nie przewidziano jednak, że społeczeństwo drugiej dekady XXI wieku jest mocno uzależnione od sieci, a zdolność koncentracji pozwala tylko na absorpcję informacji w postaci memów.

Przyjęto zakładać, że przeciętny człowiek nie wykorzystuje potencjałów swojej centralnej jednostki operacyjnej (tzw. mózgu), przenosząc większość operacji (myślenie, własna opinia, podejmowanie decyzji, wiedza ogólna, itp.) do sieci Internet (tzw. chmury). Sztab generalny podjął decyzję o zakrojonym na dużą skalę eksperymencie wyłączenia sieci oraz połączenia tego ze sztucznym, wywołanym przez człowieka, kryzysie klimatycznym (patrz film dokumentalny “Pojutrze”), operacja nosiła kryptonim Sajberburza. Nie przewidziano tylko kiełkującego ruchu oporu, grupy retro-ludzi, mutantów nadal korzystających z komputerów 16-bitowych, dowodzonej przez Ethana Hunta. Po wielu latach aferę nagłośnił Matthew Matter w książce “CyberStorm”, pokazując walkę “odłączonego” społeczeństwa, które staje w obliczu dezorientacji i współczesnej apokalipsy.

Postscriptum: Zdjęcie panów na obiedzie siedzących na dźwigarze (Men at Lunch) zostało wykonane na wysokości 256 metrów. Tylko mówię.

W rozmowie udział wzięli Tzymische i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta dwudziesty czwarty odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 324 [47:12m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , ,

9 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 324 - “Ten nie o grach””

 1. Karol napisał(a):

  Mi odpowiada każda forma Fantasmagierii. Mogę Was słuchać choćbyście czytali na audycji książkę od Chemii :)

 2. sajet1 napisał(a):

  Oo !
  No to zabieram się za słuchanie:)

 3. rev napisał(a):

  Trochę mam ból dupy, że znowu nie było o PoE, ale odcinek super. :)

 4. R4Zi3L napisał(a):

  w lipcu bylo ponad 5h materiału… ma nadzieje ze w sierpinu będzie chociaż 4 ;P

 5. kamil950 napisał(a):

  Deadly Premonition: The Director’s Cut (Steam + DRM-Free) za minimum 1$ w Humble Weekly Bundle – Rising Star Games - https://www.humblebundle.com/weekly

 6. kamas napisał(a):

  w kazdej ilosci! sprawa retro mile widziana. najpodkast rozwala jak gry looking glass.

 7. R4Zi3L napisał(a):

  I guess not…. Kiedy podcast o grze Until Dawn?

 8. Dahman napisał(a):

  Niestety, nie bylo kiedy sie zgadac, ale bedziemy nagrywac na dniach. Taka szalona koncowka wakacji (plus powrot na youtube;). W Until Dawn nie gralem, ale na pewno sie skusze, tylko mysle, ze w tym momencie MGS5PP moze miec priorytet.

 9. R4Zi3L napisał(a):

  a tam MGS… a co z Mega Man Legacy Collection?