9
marca

Fantasmagieria - Podcast 342 - “Międzystanowa umysłu”

Fantasmagieria 342

Drugi raz z rzędu nagraliśmy odcinek, który przekroczył z nawiązką psychologiczną barierę 2 i pół godziny, niemniej kiedy podczas montażu robiłem w głowie listę poruszanych tematów i omawianych gier, nie mogłem się nadziwić, że uwineliśmy się w tak krótkim czasie. Podobnie jak poprzednio, postanowiłem podzielić odcinek na stronę A i B, czyli gry wideo i kącik kulturalny.

Strona_A_[00:15]: Przede wszystkim rozmawiamy o Oxenfree, Layers of Fear, Firewatch, czy dodatku do Dying Light pt. The Following. Cofniemy się też w czasie do beztroskich lat 90-tych, kiedy to powstały fantastyczne gry samochodowe takie jak. Stunts czy Interstate ‘76.

Strona_B_[1:52:00]: Kącik kulturalny obfituje w rozmowy o: serialach Master of None i Colony, rekomendacjach audiobookowych jak Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary, czy niedawno przeczytaną przez Makonew książkę William Gibsona “Neuromancer”. Na koniec polecamy grę karcianą Shadowrun Crossfire.

W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta czterdziesty drugi odcinek podcastu
Mirror (sendspace)
Archive.org: mp3, ogg
Youtube

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 
 Fantasmagieria - Podcast 342 [153:44m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 342 - “Międzystanowa umysłu””

  1. Mada Mada Dane napisał(a):

    Od wczoraj wbiłem na stronę z 6 razy, bo coś czułem że zaraz będzie kolejny odcinek :)

  2. sajet1 napisał(a):

    Mam pomysł (w związku z rozmową o Dying Light)- generalnie ściągam fantasmagerię, żeby poznać opinie osób tam rozmawiających na jakiś temat, a to co się dzieje w niezatapialnych, czy forumogadce, niech zostanie w tamtych podcastach (bo jakby człowiek chciał posłuchać co pani Iga myśli na jakiś temat, czy Qbar - akurat to chyba SirMike wspominał o DL, to odpali inny podcaścik). Pozdro i dzięki za słuchowisko.

  3. Seba napisał(a):

    Remake Quarantine’a mógłby okazać się świetną grą. Otwarty świat, system ekonomiczny, dark sci-fi, to się wszystko fajnie klei. Jakby co ja jestem chętny :)

  4. Fredi napisał(a):

    Bardzo przyjemnie oglądało mi się zakończony sezon Colony. Dziwna produkcja. Trochę tandetna jak seriale z lat dziewięćdziesiątych, z ciekawym założeniem - tą tajemnicą związaną z siłami okupacyjnymi. Interesujące są te wszystkie kwestie zakulisowe, polityka władz kolaboracyjnych, ta cała mgła w której poruszają się wszyscy mieszkańcy, ruch oporu, większość bohaterów, widz, a nawet większość funkcjonariuszy systemu. Połączone to zostało ze średniej jakości serialem familijno-obyczajowym. To co chyba najbardziej leży, to pokazanie ciemiężonego społeczeństwa. Amerykanie tego nie potrafią. Ta rzeczywistość okupacyjna poza paroma pokazami brutalności jest dosyć sielankowa, a ruch oporu to jacyś hipsterzy wolnomyśliciele. Trochę się to wszystko kupy nie trzyma, ale cholera nie mogłem się doczekać każdego kolejnego odcinku ciekaw co nowego się odsłoni. Mam nadzieję że będą umiejętnie to prowadzić w kolejnym sezonie.

  5. Dahman napisał(a):

    Dokladnie. Ta sielanka zycia pod okupacja, te piekne domy i ogrodek z konspiracyjna pomarancza, zupelnie nie oddawaly prawdziwej atmosfery okupowanego miejsca. Od razu na to zwrocilem uwage. Z czasem jednak zrozumialem, ze na tym polegaja te Kolonie. “Raj” opotczony murem, enklawa w srodku zrujnowanego miasta, podszyta narodowym socjalizmem, panstwem policyjnym, itd. To co dla mnie bylo kluczowe, to powolne odkrywanie tajemnicy, czyli stopniowanie napiecia oraz wlasnie ta zakulisowa polityka, sypianie z wrogiem, dzialania ruchu oporu, itd. Nie ma tego zbyt wiele, szkoda, ze tylko 10 odcinkow na serie, ale widze potencjal.

  6. raw napisał(a):

    Super podcast będę odwiedzał
    trafiłem tu z tej top listy podcastów.
    http://buzzking.pl/nie-tylko-youtuberzy-3-najlepsze-polskie-podcasty-o-grach/