20
kwietnia

Fantasmagieria - Podcast 345 - “Mroczny wazon”

Fantasmagieria 345

Skoro plotki dotyczące nowej wersji PlayStation 4 zaczynają się krystalizować w postaci konkretnych liczb, postanowiliśmy poświęcić im kilka chwil. Nadal jestem sceptyczny co do tego ruchu i pewnie będziemy musieli poczekać na E3, aby cokolwiek oficjalnego usłyszeć, niemniej zastanawiamy się, co jeśli to wszystko się potwierdzi? Dla kogo i do czego będzie ta nowa konsola? Do 4k czy do VR? A może do wszystkiego, bo jak do wszystkiego, to wiemy co to znaczy.

Graliśmy w Quantum Break. Rozmawiamy o grze bez zdradzania fabuły, ale jeśli ją skończyliście, odsyłam do naszej rozmowy ze spoilerami. Marzącym o karierze rolnika, tęskniącym za Farmville, duszącym się zakurzoną klimą korpojaskiń, rozkochanym w “Rolnik szuka żony” proponujemy Stardew Valley. Szukającym małej gry zręcznościowej na hełmy, zwrócimy uwagę na The Collider 2 oraz przypomnimy o Knack, która dzięki promocji na PSN, przeżywa drugą młodość bawiąc najmłodsze pokolenie graczy.

Na deser oczywiście Dark Souls 3, i tu śpieszę wyjaśnić, że choć za mną jest jakaś połowa gry, nadal mogę mówić o pierwszym wrażeniu i staram się przy tym nie zdradzać szczegółów, uznawanych w serii za spoilery. Souls to seria gier, w których zmierzenie się z nieznanym i odkrywanie tajemnic, jest równie ekscytujące jak potyczki z bossami, i nie da się o niej rozmawiać bazując tylko na ogólnikach, więc obiecuję, że do tematu wrócimy w kolejnych odcinkach i nie będziemy się wtedy ograniczać.

Na koniec rozmawiamy o życiu i autorytetach, jednocześnie polecając książkę “Ja, Fronczewski” - wywiad rzekę, który z mistrzem Piotrem Fronczewskim przeprowadził Marcin Mastelarz.

Apeluję do naszych drogich słuchaczek i słuchaczy. Komentujcie, piszcie emaile, wchodzie na nasz fanpage, udostępniajcie informacje o nowych odcinkach i dołączajcie do grupy Fantasmagieria!

W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman! Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta czterdziesty piąty odcinek podcastu
Archive.org: mp3, ogg
Youtube

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 Fantasmagieria - Podcast 345 [118:00m]:

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 345 - “Mroczny wazon””

 1. rev napisał(a):

  Dobry odcinek, dzieki panowie. Nie mogę się doczekać co Dahman powie o poziomie trudności tej odsłony DkS po dotarciu do pewnego bezimiennego bossa. :P

 2. Kochan napisał(a):

  Odnośnie Waszej rozmowy o autorytetach. Ja jako młoda osoba zauważam ze osoby w wieku +/- 20 lat w wielu przypadkach faktycznie nie mają wzorców. Jednak tak ja, jak i wielu moich znajomych obecnie znajduje autorytety w obrębie swoich zainteresowań. Na przykład ja jako osoba zamiłowana w grach, zacząłem tak traktować Pana Ryszarda Chojnowskiego. Dzieki niemu zacząłem ćwiczyć, zdrowo sie odżywiać i przykładać uwagę do prawidłowego wysławiania sie. Niekoniecznie autorytet musi byc osoba powszechnie znaną, aktorem czy muzykiem. Może to być nawet i wujek a obecny problem z “celebryckim autorytetami” ma związek z ogolnie powszechnym odejściem od kultury, dżentelmeńskosci czy tez tradycji.
  Pozdrawiam serdecznie!

 3. Tony napisał(a):

  Panowie, prywatne opinie są jak najbardziej mile widziane, to dodaje podcastowi osobistego wymiaru, o samych newsach growych to ja mogę sobie poczytać. Właśnie chodzi o opinie, zarówno o grach, jak i o innych sprawach. Może oczywiście poza najbardziej kontrowersyjnymi tematami jak np. polityka.

  Osobiście nie zgadzam się, że dzisiejsza młodzież jest jakaś inna niż kiedyś. Gdy my byliśmy młodzi, też nasze autorytety były śmieszne dla dorosłych.

  Może rzeczywiście dzisiejsze dzieciaki mające za autorytety jakichś przeklinających youtuberów-zagrajmerów wychodzą na zachowanie wręcz niebezpieczne, ale kiedyś przed czasami internetu też niektóre dzieciaki były pod wpływem największych urwisów na podwórku. Z pewnych rzeczy po prostu się wyrasta.

  Nie wiedziałem, że Wachowscy to teraz siostry, łolaboga co to się wyprawia :)

  Czekam z niecierpliwością na następny odcinek!

 4. cooldan napisał(a):

  @Tony po przeczytaniu tego tekstu http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/903737,you-tube-vlogerzy-gimper-isamuxpompa-thenitrozyniak-hejt-sposobem-na-biznes.html i zobaczeniu wśród szkolnych dzieci rodziny/znajomych, że w większości bardzo dobrze kojarzą ludzi z tekstu trochę mi się słabo zrobiło.

 5. Ryslaw napisał(a):

  Kochan, bardzo dziękuję za te słowa. Czuję się zaszczycony. To naprawdę bardzo motywujące!

 6. sajet1 napisał(a):

  Fajny odcinek wyszedł, dobrze się pierze bossów na DS3 jak gadacie, człowiek się uspokaja, robi swoje, a chłopki padają :)