10
września

Fantasmagieria - Podcast 394 - “Mokra paleta”

Fantasmagieria 394

Jak to mawiał pewien młody człowiek, “Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz.” Tak właśnie możecie się poczuć, sięgając po kolejny odcinek najpodcastu, którego słuchanie dosłodzi nie kto inny, ale sam redaktor K.

Rozmawiać będziemy o kilku grach, ale tą odcinka jest >Observer_, cyberpunkowa, psychodeliczna opowieść osadzona w brudnych sceneriach retro-futurystycznego Krakowa. W roli głównej, za sterami kosmicznego poloneza, hybryda Roya Batty’ego i Harleya Stone’a. Rayborough / ryje beret na 10.

Wraca z mocnym akcentem kącik planszówkowy. Jest tego sporo, więc po prostu zerknijcie do tagów odcinka. Przestrzegamy, polecamy, uczymy i bawimy. Do tego inicjujemy nowym segment poświęconym malowaniu figurek. Tylko od nas dowiecie się jakich błędów nie powinien popełniać początkujący artysta oraz jak używać mokrej palety i suchego pędzla.

W rozmowie udział wzięli Jules i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta dziewięćdziesiąty czwarty odcinek podcastu
Youtube
Archive.org: mp3ogg

Pamiętajcie, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman–małpa–fantasmagieria.net - na ten adres możecie pisać do mnie, jeśli preferujecie przelew bankowy), albo w każdy inny dowolny sposób (np. niewykorzystanym kodem na grę).

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 Fantasmagieria - Podcast 394 [122:26m]:

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

5 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 394 - “Mokra paleta””

 1. KaszaWspraju napisał(a):

  No i fajnie było posłuchać znajomego którego nie znam osobiście, tylko z internetu :D

 2. Hotsporn napisał(a):

  Tego pana tutaj brakowało ;D super ze Jules się pojawil, mam nadzieję, że to nie jednorazowa sytuacja :)

 3. Merle napisał(a):

  Fajnie posłuchać Julesa, aż czasy GameHota się przypomniały :). Też liczę, że to nie jednorazowa sytuacja i kącik gier planszowych Julesa zagości na dłużej.
  Pozdrawiam.

 4. PrzemekD napisał(a):

  Nie daj się odwieźć od mk. Sam długo szukałem gry z trybem solo, rozmachem i niebanalną mechanika oraz z dużą regrywalnoscia. W mk grywam od paru lat i każda rozgrywka daje mega satysfakcje. Dokładnie odwrotnie niż infantylny runebound, którego wymieniłem, bo jego losowosc,brak decyzyjnosci i powtarzalnosc mnie znudziły. Mk jest jednocześnie deterministyczny w skali tury i bardzo losowy w skali makro, ale daje ogrom decyzji przez co się nie nudzi. Liczyć trzeba, ale kto skończył podstawówke to da radę

 5. Dahman napisał(a):

  Jak gdzieś znajdę Mage Knight do 250 zł to biorę.