15
października

Fantasmagieria - Podcast 397 - “Łasica syberyjska”

Fantasmagieria 397

Przyznam, że growego cukru w cukrze w tym odcinku mało, za to sporo czasu antenowego poświęcamy filmom. Rozmawiamy o Blade Runnerze 2049 oraz The Square. Filmy, gatunkowo bardzo różne, ale oba arcyciekawe i warte obejrzenia. W kontekście “Łowcy androdiów” pospieramy się na temat zmieniającego się podejścia do rzemiosła przez doświadczonych reżyserów na przestrzeni dziesięcioleci. Nastomiast The Square to film wielokrotnie nagradzany, m.in. w Cannes, punktujący bezbłędnie środowisko sztuki współczesnej, podobnie, ale bardziej fabularnie, jak to robiło “Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

W kąciku kuluturalnym polecam nową książkę fantastyczno-naukową autorstwa Rafała Kosika “Różaniec”. Dystopijna przyszłość, gdzie ludzi kontroluje specjalny algorytm i “likwiduje” potencjalnych przestępców zanim zrobią coś złego. Pomysł wydaje się podobny do “Raportu mniejszości”, ale zasadza się zupełnie na innej kanwie.

Będzie kącik malarski, który przynajmniej na jakiś czas wyczerpuje temat, niemniej będziemy do niego wracać, jeśli pojawią się pytania i zapotrzebowanie.

Gier mało. Ostatnie słowo na temat  Mario + Rabbids, kilka słów o becie Battlefront 2 (więcej jednak za tydzień), reklama gry planszowej Android i coś tam jeszcze.

W rozmowie udział wzięli Jules i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta dziewięćdziesiąty siódmy odcinek podcastu
Youtube
Archive.org: mp3ogg

Pamiętajcie o 400 odcinku i posyłaniu najlepszych fragmentów oraz, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman–małpa–fantasmagieria.net - na ten adres możecie pisać do mnie, jeśli preferujecie przelew bankowy), albo w każdy inny dowolny sposób (np. niewykorzystanym kodem na grę).

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 Fantasmagieria - Podcast 397 [136:39m]:

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , ,

9 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 397 - “Łasica syberyjska””

 1. maciek16180 napisał(a):

  Hej chłopaki!

  Słucham Was od lat, ale pierwszy raz się odzywam, bo tak ładnie prosiliście o komentarze :D

  Krótko i zwięźle. Fantasmagieria jest moim ulubionym podcastem (no ba!), nie pamiętam kiedy ostatnio nie włączyłem odcinka zaraz po opublikowaniu. Moje wielkie uznanie dla Damiana, za jego entuzjazm i pracę. Okrągłe 397 odcinków, niesamowite.

  Przez lata większość współnagrywaczy przypadła mi do gustu, ale żaden bardziej niż redaktor K. Kulturalny człowiek, z pasją dyskutujący o swoich zainteresowaniach, potrafiący i zainteresować, i rozbawić, szczególnie w kombinacji z Dahmanem. Świetnie się Ciebie słucha, Jules!

  Proszę, szczery, pozytywny komentarz. W takim zapomnianym miejscu, bo nie używam Facebooka. Czekam z niecierpliwością na 400 odcinek.

  Łapa w górę
  maciek16180

 2. Jules napisał(a):

  Wielkie dzieki za komentarz ;-)

 3. Blaze OniShiAku napisał(a):

  Jules jak najbardziej na propsie.

  Najbardziej lubię jak Dahman zmienia podejście do podcastu w zależności od gościa, przez co Fantasmagieria nigdy się nie nudzi. Nawet jak jest mniej o grach to ciekawie jest posłuchać o dobrych planszowkach lub książkach. A wasze docinki są wręcz urocze.

  Pozdrawiam

 4. mosku napisał(a):

  Powiem tyle jeśli chodzi o komentarze to dostęp do nich jest tak kijowy, że szkoda gadać ledwo co można znaleźć ten link do nich. Pamiętam jak rok temu napisałem komentarz, to pewnie nikt go nawet nie zauważył mimo że był tylko 1. Pozdrawiam was obu, bo naprawdę podcast z wami dwoma naprawdę poprawia mi humor. I według mnie strona wymaga jakiegoś odświeżenia, bo wygląda jak z Fallouta 1 :) Zrobilibyście jakąś zrzutę albo coś żeby wam ktoś to ogarnął i żeby było bardziej przejrzyście chętnie bym się dołożył. A może się mylę i słuchacze mają już wyrąbane jak to wygląda sam nie wiem.

 5. Muhabor napisał(a):

  Brawo Panowie, świetny materiał. Tak trzymać

 6. Bandi napisał(a):

  Siemka!

  Początek podkastu i ten taki zgrzyt - niezgrane tryby między Dahmanem i Julesem troche mnie niepokoiły ale później przyzwyczaiłem się albo wręcz uznałem, że taki kontrast w podkaście jest wręcz wskazany. Jest ciekawiej a wypowiedzi są bardziej rzetelne i wiarygodne. Nie będę wnikał głębiej. Podoba mi się, podobają mi się też odcinki z Rysławem, który zrezygnował ze swojego ale czasami tu się pojawia i oby jak najwięcej… przede wszystkim Fantasmagierii bo to jest fantastyczny - jedyny w swoim rodzaju podkast i choć słucham inne to na ten zawsze wyczekuję najbardziej ;) Pozdrawiam

 7. Dahman napisał(a):

  Dzięki za komentarze. Zawsze wszystkie czytam, czasami kilka razy, więc nic nie ginie. Strona ma taki wygląd, bo boję się ją ruszać, żeby czegoś nie zepsuć. Brak skila na porządny update.

 8. Bandi napisał(a):

  Dahman jakbyś kiedyś chciał coś zmienić na stronce to mogę spróbować pomóc. Ale w sumie ona jest taka Japońska. Jak dla mnie można by było ją wycentrować - do body jak chcesz mozesz spróbować dodać align=center w template lub w css align: center;

 9. Webi napisał(a):

  Te przekomarzania, te riposty (”nie, nie masz racji” hehehe ;) ). Te dwie, niekiedy, strony barykady. Rozczulające one linery Julesa “nie wiem o czym mówisz, nigdy tego filmu nie widziałem” (tu wstawić jakiś duży/głośny/klasyczny tytuł).
  Nie wyobrażam sobie Uber Podcastu bez regularnych wizyt Pana Julesa.
  Serio. Waasze duo momentami bardzo mi przypomina Manna i Maternę wpadających w te ich świetne, krótkie polemiki, hehe.