11
sierpnia

Fantasmagieria - Podcast 323 - “Retro Piñata”

Fantasmagieria 323

Rozmawiamy o gamescomie 2015,  delektując się targami z perspektywy wygodnej kanapy. Zastanowimy się nad tym co przyciąga rzesze młodych ludzi do niemieckiej Kolonii, czekających w ścisku i zgiełku, w kilometrowych kolejkach, aby kilka minut zagrać w długo oczekiwany tytuł. Czy w dobie Internetowej rewolucji ma to sens? Poza tym wymienimy tytuły, które zwróciły naszą uwagę, a także skrytykujemy te wzbudzające nasze obiekcje. Podkreślimy też jak bardzo interesują nas ostatnie ruchy Miscrosoftu w stronę promowania e-sportu (w kontekście Halo 5).

W części “W co ostatnio grałeś?” będzie bardzo retro, a to za sprawą niezwykłego zestawu Rare Replay, czyli trzydziestu gier poczynając od Jetpaca z 1983, a kończąc na Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts z 2008 roku. Do tego dołożymy słów kilka o nostalgicznej podróży w czasie związanej z komputerem Amiga.

W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta dwudziesty trzeci odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 323 [119:32m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , , ,

6 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 323 - “Retro Piñata””

 1. R4Zi3L napisał(a):

  first

 2. kamil950 napisał(a):

  Cooldan w podcaście wspominał, że gra Contrast miała problemy techniczne. Jednak z tego co czytałem, to jednak zostały one naprawione (chociaż nie wiem czy wszystkie czy ile z nich) w patchu czy patchach.

 3. cooldan napisał(a):

  Bardzo możliwe. Problem w tym, że ja probowałem w nią grać po premierze i sporo bugów mnie skutecznie od tego odciągnęły :)

 4. kamil950 napisał(a):

  Chociaż w sumie nawet niektóre nowsze opinie użytkowników na Metacriticu narzekają na sterowanie czy pracę kamery, więc może to już zależy od gracza czy jest w stanie znieść takie niedoskonałości.

  Jednak przed patchami było chyba jeszcze gorzej pod względem błędów etc.

 5. cooldan napisał(a):

  Mówiłem o tym w czasie nagrania więc dorzucę i tu - filmik związany z Rare Replay już jest - https://www.youtube.com/watch?v=oRcDtY2DjHc

 6. Paulus napisał(a):

  Dobry odcinek, dzięki.