27
stycznia

Fantasmagieria - Podcast 374 - “Głodni artyści”

Fantasmagieria 373

W tym odcinku dużo miejsca poświęcamy intrygującej konsoli Nintendo, której, w dniu premiery, nikt nie wróżył sukcesu, a jej innowacyjne elementy wytykano jako niepotrzebne bajery, przez co cały sprzęt miał nie wyjść poza bycie gadżetem, którym gracze szybko się znudzą. Przeszło 10 lat od premiery Wii, a ja wciąż świetnie się bawię odkrywając po raz pierwszy grę z serii The Legend of Zelda (w tym przypadku Skyward Sword) i przeprowadzając wirtualne operacje w Trauma Team.

Rozmawiamy o Mass Effect: Andromeda w kontekście ostatnich zwiastunów,  rozprawiamy się z kontrolerami ruchowymi, które nie odniosły sukcesu, komentujemy ostatnie poczynania polskiej szkoły dubbingu oraz wracamy na kilka chwil do Watch Dogs 2 i Shadow Tactics, itd.

Będzie też niewielki kącik kulturalny, w którym m.in. wspomnimy o planach stworzenia gry opartej o film “Czas apokalipsy” Francisa Forda Coppoli.

W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman. Zapraszam do komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij trzysta siedemdziesiąty czwarty odcinek podcastu
Youtube
Archive.org: mp3ogg

Pamiętajcie, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman-małpa-fantasmagieria.net - na ten adres możecie pisać, jeśli preferujecie przelew bankowy).

Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunes
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB

 Fantasmagieria - Podcast 374 [97:33m]:

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , ,

4 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 374 - “Głodni artyści””

 1. mosku napisał(a):

  Hej. Przede wszystkim chciałem tylko was pozdrowić i powiedzieć, że spoko podcast. Jestem tu nowy, ale podcasty słucham już od paru lat najpierw Nieczyste Zagrywki, które przekształciły się Niezatapialnych, zaś oni polecili Masę Kultury, a u nich zaś zauważyłem i sami często też polecali was. Wcześniej jakoś nie sięgnąłem po was, bo myślałem 3 podcasty praktycznie o tym samym bezsensu, ale nie żałuję i czekam na następny odcinek.

  ps spoko, ze Ryslaw sie tez czasem pojawia subskrybuje jego kanal youtube prawie od poczatku.
  pps wysluchalem was w dziwnej kolejności najpierw ten odcinek pozniej podsumowanie roku 2016 a nastepnie odcinek po nim:)

 2. krajan napisał(a):

  Dahman, filmy Pixara to nie sa kreskowki. ‘Mis Uszatek’ tez nie. ‘Reksio’ jest.

 3. Dahman napisał(a):

  Jeśli użyłem takiego zwrotu to na określenie “filmów animowanych”. Najlepsze jest to, że na początku lat 90-tych, kiedy na osiedlu pojawiały się mierwsze magnetowidy, kreskówkami nazywaliśmy filmy animowane dla dorosłych (pornoski takie). :)

 4. cooldan napisał(a):

  U mnie to były “fikołki” :D