1
marca

Fantasmagieria - Podcast 201 - “Kochać Życie”

Powoli, za to sukcesywnie, wracamy do rytmu regularnego nagrywania. Mogę obiecać, że będę nakłaniał działaczy do systematycznego podbijania karty raz w tygodniu, a jak wyjdzie zobaczymy.

W tym odcinku postanowiliśmy odpuścić newsy i wejść w buty synów Midgardu. To jeśli chodzi o nastrój i przyjemną atmosferę. Najbliższe dni upłyną w oczekiwaniu na gorącą, ba najgorętszą (!) premierę marca, której nie przyćmi żadne komunistyczne święto. Już nie możemy doczekać się ostatniej części przygód ministra/ministry Shepard i dywagujemy nad najlepszym zestawem przedpremierowym Mass Effect 3. Czy z artbookiem, czy koszulką? Oto jest pytanie!

Dnia 22. lutego Europejczycy wreszcie mogli położyć łapki na technologicznym kombajnie, najnowszej konsoli przenośnej od Sony.  W odcinku podzielę się wrażeniami po kilku dniach obcowania z PlayStation Vita. Na razie wszystko pięknie, ale do tej pory upatrzyłem sobie tylko parę gier, gdyż reszta ciekawych tytułów wychodzi dopiero za kilka miesięcy. Nie ubolewam nad tym, bo zagrywam się w Uncharted: Złotą Otchłań, którą wiem, że będę chciał skończyć raz jeszcze (strzelanie z wykorzystanie akcelerometru to czysta frajda!), co zajmie mnie mniej więcej do “pemiery” Mass Effect 3!

Poniżaj kilka fotek w oryginalnej rozdzielczości PS Vity. Uncharted rozpoznacie od razu, zdj. 2 - to near, zdj. 3 - Rayman Origins, zdj. 4 - interfejs główny Vity, tzw. LiveArea.

VITAVITAVITAVITAVITAVITA

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 201 [72:56m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , ,

13 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 201 - “Kochać Życie””

 1. varvocel napisał(a):

  Na razie nie mozna jeszcze ściągnąć z iTunes, ale i tak dzięki za kolejny odcinek. Co do wycinania fragmentów o gorszej jakości technicznej to jestem zdecydowanie przeciwny. Słuchałem Waszych pijackich dyskusji w pubie i dało sie wszystko bez problemu zrozumieć, a zalowalem tylko tego, ze nie udostepniliscie wiecej na Fantasmagierii.
  Ponownie wyzywam na ubity śnieg każdego, kto twierdzi, ze Fantasmagieria powinna być krótsza bo nie potrafi cofnąć odcinka w swoim odtwarzaczu :)

 2. Dahman napisał(a):

  Jak uzywasz iTunes programu to odswiez rss. Na iPhone’ach dopiero jutro.

 3. varvocel napisał(a):

  Teraz dopiero przyjrzałem się dokładniej obrazkowi z głównym interfejsem Vity. Dla mnie to coś mniej wiecej takiego jak świnka “ońk ońk” dla 3Misia - chyba nie do przejścia (przynajmniej na trzeźwo).

 4. Absurdy Sieci napisał(a):

  Dzięki Dahman, że oszczędziłeś mi wczoraj siedzenie do 3 nad ranem ;)

 5. Dahman napisał(a):

  Cała nadzieja w tym, że Sony wprowadzi dynamiczne tematy. Można to było zmieniać w PSP, jest to w PS3, więc w końcu zawita i na PSV.

  btw. Uncharted: Złota Otchłań może się podobać bardziej niż części z PS3. Żadnych kosmitów, mutantów, pozanaturalnych zdolności, uber-żołdaków. Akcja, przygoda, tajemnice zaginionych cywilizacji ameryki łacińskiej. Brakuje rozmachu z U3 (akcje na statku, itd.), ale jest coś niesamowicie przyjemnego w eksplorowaniu dżungli, starożytnych budowli, potężnych jaskiń z sieciami wiszących mostów i kładek. Ta ‘kameralność’ jest niewątpliwą zaletą. Zabawa przednia.

 6. varvocel napisał(a):

  Pewnie będą nowe tematy, jednak z drugiej strony taka potęga jak Sony powinna się wstydzić tej fuszerki. Już nawet pomijając kolorystykę i symbole na przyciskach - całość to jedno wielkie niechlujstwo. Podpisy raz wyżej, raz niżej, jeden z nich zachodzi na przycisk. Wygląda trochę tak jakby gimnazjalista dostał od nauczyciela parę plików graficznych i miał zrobić swoją pierwszą stronę internetową. Oczywiście najważniejsze jakie wyjdą gry na Vitę, ale i tak niesmak pozostaje :)

 7. Iron napisał(a):

  Damian, daj dojść do słowa 3misiowi i na odwrót, wszyscy walczą o mikrofon i tak na prawdę nikogo nie słychać.

 8. Golem napisał(a):

  Narodowy dzień pamięci jest świętem komunistycznym? Wow.

 9. Dahman napisał(a):

  Golemie, ze zrozumieniem please. Ktorego jest premiera Mass Effect 3?

 10. Tzymische napisał(a):

  On golem golem :)

 11. Golem napisał(a):

  Aaa. Musze większą uwagę zwracać na kropki i przecinki. Mój błąd.

 12. Absurd napisał(a):

  Jeżeli Vita nie jest rewolucyjna, to jest post-modernistyczna? :P

 13. Dahman napisał(a):

  No w gruncie rzeczy tak :)