13
listopada

Fantasmagieria - Podcast 270 - “Za pięć dwunasta nowej generacji”

Fantasmagieria 270W tym odcinku odnajdujemy się stajemy na pograniczu starej i nowej generacji konsol.  Nie wiedziałem, że dziś miało zostać zniesione embargo na recenzję PlayStation 4, bo gdybyśmy nagrali dzień wcześniej, nasze komentarze i wątpliwości mogłyby nabrać wręcz proroczego znaczenia!

W pierwszej części rozmawiamy o tym jak to jest z tą nadchodzącą generacją i czy będzie wystarczająco nowa, aby nieść ze sobą prawdziwą rewolucję. W tym kontekście powiemy dwa słowa o rozdzielczość-gate i preorder-gate, aferach, którymi żyje Internet. Do tego tradycyjny magiel towarzyski, kącik anonimowego alkoho - ehm, ehm- gracza, relacja z pola bitwy, itd.

W drugiej części wspominamy najciekawsze tytuły na 360, PlayStation 3 i Wii. Lecimy rocznikami, kierując się tylko i wyłącznie własnym uznaniem, więc jeśli uważacie, że coś pominęliśmy, śmiało dodajcie swoje propozycje w komentarzach.

Spis treści:
[00:20] Kącik towarzyski
[03:30] Za pięć dwunasta nowej generacji
[46:45] Przeżyjmy to jeszcze
[54:58] 2005
[59:07] 2006
[64:34] 2007
[76:39] 2008
[91:27] 2009
[104:49] 2010
[114:02] 2011
[125:37] 2012/13

W nagraniu udział wzięli Nexus, Cooldan, Dahman. Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Ściągnij dwieście siedemdziesiąty odcinek podcastu
Mirror 192 kbps - Wersja Executioner’s Cut (sendspace) (2h 35m)

 
 Fantasmagieria - Podcast 270 [134:56m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , ,

16 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 270 - “Za pięć dwunasta nowej generacji””

 1. Fredi napisał(a):

  Przed następnym podsumowaniem zaleca się rozbudowanie Neksusa o moduł “poprawne liczebniki porządkowe w nowym tysiącleciu”.

 2. rev napisał(a):

  Fajny odcinek.

 3. kimsim napisał(a):

  @Fredi zgadzam się całkowicie

  Moje uszy! Jakim cudem Nexus uważający się za oczytaną osobę używa zwrotów “dwutysięczny dziesiąty” itp.? Proszę popracować nad tym elementem bo miałem ochotę wyłączyć ten odcinek co najmniej kilkanaście razy.

 4. Tymek napisał(a):

  Odchodząc od tematu poprawności językowej i wracając do gier, zgadzam się z Michałem, że Mass Effect to jedna z gier / serii najważniejszych w tej generacji. Trzy-kolory-gate tylko podkreśliło jak silne emocje wzbudziła.

  Może pod koniec roku, obok Fantasmagierii, zrobicie takie top pięć? Na podobne zasadzie jak to jest z grami danego roku?

 5. Dahman napisał(a):

  Myślałem o tym, ale zastanawiam się czy dać szansę jeszcze kilku grom wyjść w 2014, czy po prostu uznać, że i tak jest granica z końcem listopada, skoro większość tytułów będzie multiplatformowych, a nie zapowiada się jakiś hit na miarę God of War z PS2. Dajcie znać, generalnie nie widzę problemu.

 6. Nexus napisał(a):

  @Fredi, @kimsim

  Cieszę się, że moje kontaminacje językowe, “przepiękne” liczebnik, czy też inne ułomności mej “mowy” sprawiają Wam tyle radości. Przynajmniej ten aspekt naszego podcastu wzbudza zainteresowanie i przyciąga uwagę. Dobre i to. Jak na każdej spowiedzi, postanowienie poprawy jest ważne, ale z racji moich, przynajmniej minimalnych skłonności hedonistycznych pokuty nie będzie.

 7. pavlikowicz napisał(a):

  Czytał ktoś może Gwiazda Pandory 1. Ekspedycja Hamiltona ? Dobra jest ta space opera ?

 8. Tzymische napisał(a):

  @pavlikowicz => tak. Hamilton jest mistrzem SO i Pandora’s Starr jest swietna. Nie wiem dokladnie jak to wyglada w wydaniach pl - w oryginale to jest czesc Commonwealth Saga.
  Pandora’s Star to tom 1 - 1 ksiazka
  sequel nazywa sie Judas Unchained - 1 ksiazka.

  poprzednikiem jest Misspent Youth (w sensie ten sam universe - pare postaci sie pojawie i tyle).

  A w tym samym swiecie - rodzajem kontynuacji jest pozniej kolejna trylogia
  The Dreaming Void, Temporal Void i Evolutionary Void :) ale to sie dzieje jakies 1500 czy cus kolo tego lat po Pandorze :D

 9. Indyki napisał(a):

  Świetny odcinek. Jednakże muszę wyrazić niezadowolenie, bo zabrakło gry co dla mnie była system sellerem i zmusiła mnie do kupna XBoxa - Dead Rising :)

 10. Adi napisał(a):

  Witam

  O co chodzi z tymi awariami PS4 ? Sam nie posiadam ale to rozchodzi się jak “epidemia” . Czy tylko chodzi o niekontrolowane wysuwanie płyty czy jeszcze coś ??

 11. mystic napisał(a):

  Fantasmagieria sie obija!

 12. Dahman napisał(a):

  Mało komentarzy, mało odcinków ;)

 13. rev napisał(a):

  Trzeba to zmienić w takim razie :)

 14. R4Zi3L napisał(a):

  bump

 15. Varvocel napisał(a):

  Dahman już montuje, mam nadzieję, że ponownie będzie “Executioner’s cut” ;) czyli tłuściutki podcast.

 16. Dahman napisał(a):

  Ze trzy godziny beda.