3
grudnia

Fantasmagieria - Podcast 271 - “Edycja 4 Graczy”

Fantasmagieria 271Minęły prawie trzy tygodnie od ostatniej emisji najpodcastu, więc aby tę przerwę zrównoważyć nagraliśmy prawie 3 godziny rozmowy. W części pierwszej [01:06], pod patronatem Evy Drzazgi, opowiadamy niezwykłą historię krakowskiego sklepu AGD i dzielnego młodzieńca, który uległ pokusie zasmakowania zakazanego owocu zwanego PlayStation 4. Uwaga: w odcinku audio-unboxing PS4!

W części drugiej [52:38], figlarnie nazwanej “W co ostatnio grałeś?”, słów kilka o tym, w co można na tym cudzie-ułudzie zagrać (z przerwą reklamową na ONE i demo Forzy 5). Najwięcej czasu poświęcimy jednak Killzone: Shadow Fall, pokazującej potencjał drzemiący pod maską PS4, konsoli dla graczy (Michał zrzucił parę filmów prezentujących tę moc: 1, 2).

Fantasmagieria 271Jeśli kogoś gierki nie kręcą, za to lubi dobre, rozrywkowe kino sensacyjne, z takimi filarami gatunku jak Arnold Schwarzenegger, to powinien przeskoczyć do  [118:10]. Oczywiście towarzystwo 30+ pamięta filmy klasy B i C jakby to były arcydzieła, więc nie brakuje przekoloryzowania tego z czym naprawdę mamy do czynienia.

Na koniec, zainteresowanym teoriami spiskowym, chcącym dowiedzieć się o co chodzi z tym globalnym ociepleniem, polecam techno-thriller Michaela Crichtona State of Fear (”Państwo strachu” / “Korporacja strachu”).

W rozmowie udział wzięli Nexus i Dahman. Zapraszamy do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

Ściągnij dwieście siedemdziesiąty pierwszy odcinek podcastu

 
 Fantasmagieria - Podcast 271 [161:43m]: Play Now | Play in Popup

Autor: Dahman
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

8 Koment. do “Fantasmagieria - Podcast 271 - “Edycja 4 Graczy””

 1. rev napisał(a):

  Dzięki za odcinek! :)

  The Stanley Parable jest aktualnie w promocji na Steamie w cenie 7.12€. Polecam, według mnie jest to adekwatna cena jak za tę “grę”. ;)

 2. Fredi napisał(a):

  Paluch Macierewiczem klimatologii ;)

 3. Dahman napisał(a):

  He, he, po prostu sprzeciwiam sie slepej glupocie, bezrefleksyjnemu podatkowaniu CO2, i temu co twierdza “oswieceni”, ze musimy sie go “pozbyc z atmosfery”, albo grozi nam katastrofa. Nie zamykam sie na wiedze, ale jakos sila argumentow jest bardziej na wiare niz fakty. To abstrahujac od ksiazki, ktora jest po prostu czysta fikcja, swobodnie argumentujaca punkt widzenia autora, z wartka akcja, z eko-swirami, itd. Czyste powietrze, filtry na kominach, itd. to zdecydowany plus. Wymuszenia i haracze dla ekobojowkarzy juz nie.

 4. darek napisał(a):

  Jesli wspominacie o Vin Dieslu – nie zapominajcie ze on ma swoje studio ktore robi gry – Tigon Studios :)
  Swietny odcinek, prowadzacy cos wesoły był bo mocno docinał co chwile :) a audio unboxing misrzowskie – Dahman zarzuciles bf4 bo cos Cie nie widze?

  Panowie moze ograniczycie swoje dzialanie do 1 strony www? Napisalem komentarz na .pl 2 dni temu i do tej pory nikt go nie zaaceptowal - poza tym nigdy nie wiem gdzie pisac tutaj czy tam :P

  Tamta strona wydaje sie ladniejsza i funkcjonalniejsza. Proponuje na .net ustawic przekierowanie na .pl i problem zniknie.

 5. Dahman napisał(a):

  .Net jest glowna, a .pl dla ludzi o innym poczuciu estetyki, ktorym przeszkadza retro ;)

 6. Nexus napisał(a):

  @darek
  Oficjalną stroną Fanty oczywiście jest .NET. Domena .PL służy jako serwer plików, a www jest przymiarką/testem do ew. zmiany obecnej strony. Oczywiście w pełni to rozumiemy, że prowadzenie dwóch witryn wprowadza zamieszanie wśród internautów. Komentowanie na kilku witrynach jest bezsensowne. Tym bardziej, że ilośc komentarzy jest znikoma. Postaramy się rozwiązać sytuację asap. Na chwilę obecną strona .PL zdała zamierzony przez nas test i zostanie zawieszona, zeby odrodzić sie pod jedną banderolą.

 7. Dahman napisał(a):

  Michał tak się pospieszył z przekierowaniem domeny, że przestały działać linki do nagrania w rss i itunes :)

 8. Nexus napisał(a):

  Damian, nie panikuj, bo trwało to chwilę. Strona PL zniknie. Wszystkich tych, którzy logują się poprzez domenę .PL proszę o używanie .NET.